O kłamstwach

Twitter od kilku tygodni oznaczał wpisy Donalda Trumpa informacjami, że zawierają one fałszywe informacje, a ostatnio zablokował jego konto. Lepiej późno niż wcale, bo lata bezkarnego kłamania narobiły wielu szkód.
Myślałem o tym, gdy pod koniec roku czytałem na tvn24.pl artykuł z wypowiedziami ministra Michała Dworczyka o szczepionkach przeciwko grypie. Można w nim przeczytać, że „szczepienie przeciw grypie było jednym z elementów strategii Ministerstwa Zdrowia na walkę z epidemią na jesieni” oraz o tym, że „we wrześniu Minister Zdrowia zmienił zdanie i poinformował, że też będzie kupować szczepionki”.
Tymczasem w listopadowej odpowiedzi Ministra Zdrowia na moje zapytanie napisano, że „Ministerstwo Zdrowia nie składa zamówień i nie dokonuje zakupu szczepionek sezonowych przeciw grypie”.
Zakładam, że minister wysyłając za pośrednictwem Marszałka Sejmu odpowiedź na zapytanie posła pisze prawdę. Nie przeszkadza to jak widać innym ministrom w przekazywaniu dziennikarzom nieprawdziwych informacji...
Chciałbym doczekać kiedyś chwili, gdy na całym świecie oczywiste kłamstwa będą wyłapywane i podkreślane w mediach.