Różne

Piękna wiosna zadomowiła się (miejmy nadzieję) na trwale w Tarnowskich Górach. Spacerując po uliczkach miasta z wózkiem podziwiam kwitnące forsycje i magnolie.
***
W Radzie Miejskiej przeorganizowania wynikłe z nieporozumień, których chyba można było uniknąć. Mam nadzieję, że współpraca Rady i burmistrza jakoś się ustabilizuje, bo mamy wspólnie sporo do zrobienia dla naszego miasta.
***
O konflikcie w starostwie pisano dużo, a kiedy starosta podpisał ugodę ze związkami zawodowymi zainteresowanie tym faktem jest mniejsze. A warto to odnotować, bo to spory sukces obu stron. Mnie ucieszył późnowieczorny telefon osoby z zarządu związków z podziękowaniem za pomoc w pojściu do porozumienia.
***
W ogloszonym we wtorek przez Ministerstwo Skarbu Państwa planie prywatyzacyjnym Huta Cynku "Miasteczko Śląskie" została przewidziana do prywatyzacji na przełomie 2008/2009. To ważna i informacja i konieczne dla zakładu rozwiązanie, sporo nad tym pracowałem. Mam nadzieję, że wszystko zostanie przeprowadzone terminowe i w sposób korzystny dla załogi.