Przed remontem

Czy to nagły przypływ weny czy może pracowitość dały w efekcie błyskotliwe wypowiedzi Pana Starosty w czasie dzisiejszego spotkania w Nakle Śląskim? Galeria „Barwy Śląska” www.barwyslaska.pl zaprosiła na wykład księdza doktora Marka Łuczaka na temat religijności na Śląsku. Czy elity intelektualne rzeczywiście tutaj powstały i istnieją? Czy duchowieństwo można nazwać elitą śląską? Niezależnie od wszystkiego należy zauważyć, że nie ono jest „reprodukowalne”. Wykład "Religijność Śląska" połączony był z otwarciem wystawy starych oleodruków i modlitewników.


pisałam już wcześniej o konieczności przeprowadzenia remontu wyremontowanego dachu zamku nakielskiego, który wygląda ...jak przed remontem. Taki gest Pana Starosty to dobra wróżba – wieża zostanie uratowana (chyba, ze wcześniej się rozsypie). Moim zdaniem uda się pozyskać fundusze na lifting tego zamku z bajki. Czy tak będzie, Panie Starosto?


Klarowność? Rzeczowość? Bezstronność? To pożądane walory mówcy i przemówienia. Ksiądz doktor Marek Łuczak i słuchaczka – radna2008


Kukułka z zegarka uleciała, aby podrzucić jajka do gniazd innych ptaszków na drzewach w parku. Na podorędziu - „podskrzydlęciu” rośnie brzózka – zaczątek zagajnika na balkoniku wieży zamkowej.

Wiosna w mieście – wiszące ogrody pod obłokami. Jaki to adres? Czy dbałość o zachowanie szczegółów zdobniczych nie jest godna pochwały? Taki widok napawa wzruszeniem i nadzieją na następne trafione remonty kamienic.
...............................................................
UWAGA! Oto link do galerii!
http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/ReligijnoNaLSkuWykAdWNakleLSkim