Niedziela święta i świąteczna


wegetacja wystartowała i pędzi do lata w temperaturze podwyższonej. Oby tylko w gorączce nie spaliły się drzewka i zwierzątka. A jest na zdjęciu jakieś?

Wydawało mi się, że wiem, jak wygląda utopiec. Ten, na pierwszy rzut oka był chyba standardowym modelem (pomimo kilku odstępstw od normatywu). Otóż, powinien był siedzieć w wodzie a stał na brzegu. No, niech mu tam. Gabaryty i włosy – pal licho, w granicach błędu. Okrywa zewnętrzna ... mini-szata od pasa w dół. Wyszłam ze spotkania w pełni sił, więc nie wiem, czy miał wobec mnie złe zamiary, jak to ma w charakterze, czy tylko łaskawie w miłosierdziu swym lub przez pomyłkę darował żywot. Może niedowidząc z powodu wody zalewającej mu oczy moja osoba wydała mu się niegroźnym stworzeniem niejadalnym z uwagi na niebieskie barwy mojego okrycia stosownego w akwenie krytym. Hmmmm... hm... Mirek  Ogiński stanowi chyba pewien wzorzec utopcowy. Więc ...nie..., z przekonaniem powiem, że spotkałam dziś rano w Parku Wodnym Janka Drechslera.


w skupieniu orkiestra i chór oczekują na rozpoczęcie mszy w 40 rocznicę świeceń kapłańskich księdza Karola Sikory z kościoła p.w. Świętej Anny. Pięknie, przyznaję, pięknie i dostojnie zaśpiewali i zagrali!


w oczekiwaniu na główną postać dzisiejszego dnia, Księdza Karola Sikorę, jego najbliżsi – kolejarze tarnogórscy w swych odświętnych mundurach. Rozproszeni zostali nieco przez dwójkę przedstawicieli Rady Miasta.


 
Dzisiejsze „Te Deum Laudamus”  - „Ciebie, Boże, chwalimy” przeznaczone było dla Pana Najwyższego a moje, nasze, dla księdza Sikory takie słowa: „Ciebie, Księże Karolu, Szanujemy. Obyś nam pozwolił szanować Cię jeszcze przez długie zdrowe lata.


co my ty mamy?! Narodowe kolory, szaliki, flagi i ... cztery hamburgery! O nie, nie są one godną pamiątką z Tarnowskich Gór. Dla kibiców (nie kiboli) mam fotki z tarnogórskim Manhattanem w tle wraz z życzeniami szczęśliwej i szerokiej drogi. Pozdrawiam serdecznie barwną a jednak dwukolorową grupę!    http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/40LatKapAStwa01062008