Zwierzęta i człowiek.

Mój pies wykonuje samodzielnie leżąc poczwórne pedicure a używa jako obcążków, nożyczek i pilniczków przyrządu wiele-w-jednym czyli ząbki-w-ruch. Czasem znudzony patrzy na mnie, podnosi się, wygina grzbiet na kształt Wielkiej Krokwi i zalega na powrót w zdewastowanym nastroju. Zdarzy mu się położyć pysk na moim kolanie, łapą pazurzastą zahaczyć moje spodnie albo trącać chłodnym noskiem dłoń. Co robić?
...................................................................
Od tygodnia na tarasie nocuje gołąb siedząc na kasecie rolety zewnętrznej. Od rana lata za pożywieniem i rozrywką (może i partnerka serdeczna lub seksualna w jego ptasim móżdżku się gnieździ) a po południu wraca napuszony, nadęty jak jakiś VIP, zasiada na stolcu i kup-czy oczywiście. Idzie zima a ja nie wiem, czy powinnam czekać, aż zje go jakiś kot, czy go odstraszyć, zanim jego zamarznięte zwłoki padną niedaleko od rolety? Czy dać mu jakiś kocyk, albo uszyć kożuszek - "piórniczek" z ptasich piór. "Najlepsze są kaczęce z edredonów" - powiada życzliwy - "polarnych pierzaków albo pingwinów krótkołapych. I nauszniki zda się wykonać na gołębie uszy". Co robić?
.............................................................................
Spod nisko osadzonych gałezi iglastych co noc chyba wychodzi jeżyk; tuptając przemierza minikroczkami trawnik, aby wychluptać cieniutkim języczkiem wodę z poidełka. Płytką miseczkę ozdobioną sylwetką skrzydlaczka stawiam celowo na ziemi aby rycerzyk w kolczastej zbroi łatwo znalazł wodopój. Próby mojego psa polegającą na łapaniu jeża otwartym pyskiem są tyle heroiczne co nieskuteczne. Odciągam psa, uspokajam, zostawiam kolczaka w ciemności nocy. Czy zostawić go do go przyszłej wiosny? Co robić?
............................................................
Pusto i "listownie" w miejscu spoczynku małego króla lub puszystego tarnogórzanina. Ja zajrzę w to miejsce ponownie - niedługo święto - a inni?

     
http://www.montes.pl/Montes13/montes_nr_13_02.htm