Wyczerpujący

Wejście po wysokich stopniach tarnogórskiego ratusza zwykle jest dla mnie wstępem do innej bajki. Bo przecież znad nich patrzy na mnie "pokerowa" twarz kamiennej damy, ciężkie, wysokie drzwi okute żelaznym ornamentem krat z trudem otwieram, dłoń moja kładzie się jakby zaklęta na dębowej poręczy przepięknej balustrady schodów prowadzących w górę jasnej klatki schodowej. Przy wyjściu z ratusza natomiast staję na szczycie schodów i przez chwilę wzrokiem ograniam płytę rynku i okalające ją kamienice. Zostawiam za sobą zakręt historii ...Taki mały rytuał.
..............................................................................
W najbliższą środę odbędzie się sesja Rady Miejskiej, więc dzisiaj powiadomiona telefonem Pani Zeni z Biura RM wieczorem odebrałam  brązową kopertę z materiałami sesyjnymi, które potrzebne będą też na posiedzeniach Komisji. Jutro pierwsze - Kd/sRZPSiOŚ - kto odgadnie pełną nazwę? W porządku posiedzenia umieściłam:
- kontynuację sprawy rampy kolejowej przy ulicy Oświecimskiej
- analizę stanu Parku Kulturowego "Hałda Popłuczkowa", Rezerwatu Buków "Segiet" i pobliskich terenów uprawnych dewastowanych przez pojazdy mechaniczne
- uzyskanie informacji nt sytuacji żłobków i przedszkoli tarnogórskich.
- opiniowanie projektów uchwał na najbliższą sesję
- sprawy bieżące wraz z korespondencją

 Już zdołałam zapoznać się wstępnie z projektami uchwał, jutro "osobiste czytanie drugie" a na głębszą analizę a następnie dyskusję i opiniowanie będzie kolej podczas posiedzeń komisji. We wtorek - KBiPP...
.........................................................................
Pewna sieć aptek reklamując się proponuje za zakupy w swoich placówkach następujące bonusy, które wykorzystać należy w bieżącym roku:

- talon na leczenie w prywatenj klinice (2 tys. zł) - może znajdą się chętni na chorobę
- talony na zakup sukni ślubnej lub garnituru - potrafię to zrozumieć
- talon pogrzebowy - tragikomiczne! Zwłaszcza ten termin realizacji: koniec 2009r.
- darmowy seks czyli zestawy 360 prezerwatyw i produkty potęgujące doznania seksualne - pikantne, no nie?

UWAGA! Należy pamiętać, że wszystkie produkty należy wykorzystać w 2009 roku!

.