Powrót nocnej straży

"Skąd Litwini wracają?"
"Z nocnej wracamy wycieczki"
Takie skojarzenie w twórczością wieszcza nasunęło mi się po późnym powrocie w domowe pielesza. Wymowny wzrok psa zaczerniony ciemnością późnego wieczora powiedział mi wiele. Podobnie i obecność 14 mieszkańców dzielnicy Śródmieście - Centrum na spotkaniu z Panem Burmistrzem i samorządowcami. Za stołem prezydialnym 3 Burmistrzów + 2 członków zarządu Rady Dzielnicy + Przewodniczący RM. W pierwszych rzędach i nieco dalej 6 Naczelników Wydziałów, dwoje dziennikarzy, jeden doradca informacyjny, 5 radnych Rady Miejskiej, 4 radnych Rady Powiatu, 5 radnych Rady Dzielnicy Śródmieście Centrum... czy kogoś pominęłam?       

"Lewoskrętny lewoskręt do skręcania w lewo" - to oryginalne wyrażenie usłyszeli zebrani. Odniosłam wrazenie, iż w ciągu trzech godzin zabrali głos wszyscy obecni a w każdym razie czas i cierpliwość zgromadzonych umożliwiła to każdemu, kto zdecydował się na uczestniczenie w dyskusji. 

     

Zdjęcie 1 - Jedni się spotkali (tuż przed otwarciem zebrania przez Przewodniczącą Rady Dzielnicy Panią Irenę Rolek) przed i za lustrem.

    

Zdjęcie 2 - inni się rozchodzą bezkonfliktowo.  

Następne spotkanie mieszkańców z samorządowcami przewidziane jest na 21 kwietnia o godz. 17-tej w Strzybnicy. Natomiast dzisiaj rozpoczynają się Pierwsze Tarnogórskie Targi Zdrowotno-Ekologiczne. Będę też na zebraniu Rady Muzealnej, mam normalne zajęcia w pracy a w planie też dwa wieczorne spotkania oraz zapoznanie się z materiałami  przed poniedziałkowym posiedzeniem Komisji BiPP i środową sesją RM  i jeszcze, itd i ...i .... i odrobienie ogromnych zaległości w korespondencji elektronicznej.

Wszystko to napewno załatwię . Napewno?