Po...

Po urodzinowym przyjęciu kolegi radnego, Krzysztofa, któremu serdeczności w postaci prezentów, kart z życzeniami, uścisków okazali urodzinowi goście, wróciłam do domu w pomiętym nieco nastroju. Wszystkiego dobrego, Krzysiu!
...................................................................................

    

Przedpołudnie miało wymiar betonowy, bowiem wiele osób przemierzało trakty tarnogórskie do obranego celu. Na zdjęciu - na kilka minut przed godziną 11-tą, przed ratuszem.
..........................................................................
Sfatygowane moje stopy przyniosły do domu jak uliczny kurz 12 godzinny trud dnia. Wyrazy współczucia... Pocieszę się więc widokiem beztroskich dzieci i pięknej młodzieży, których spotkałam na uroczystości nadania Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Bolesława Lubosza.

    
 
Oczywiście, nie obeszło się bez min i diabłów. Taka tradycja fotograficzna.

     
   
Baaardzo taktownie i elegancko! Młodzież dobrze przygotowała się do występu recytatorskiego przed potężnymi VIP-ami, lokalnymi samorządowcami, parlamentarzystami i przedstawicielami szacownych gremiów.
.................................................................
Jutro, jutro dopiszę kawałek tekstu a teraz ... spammmmmmm.

Po kliknięciu w miniaturkę zdjęcia zobaczyć można inne fotki z uroczystości.
08.05.2009

......................................................................

Ale, ale! Tak się złożyło, że w najbliższą niedzielę tj.10 maja o godzinie 9:30 odbędzie się spotkanie zorganizowane przez Tarnogórskie Stowarzyszenie Uniwersytet III Wieku, w którym udział wezmą studenci uniwersytetu a przyłączyć się do nich mogą ci, którzy poznać chcą lepiej lub dopiero odkryć tarnogórską starówkę (a w niedzieję jej fragment). Po krótkiej prelekcji w auli II LO im. Stanisława Staszica grupa  uda się na spacer ulicą Krakowską do Rynku. Prowadzić spacerowiczów bedzie pan Marek Wojcik, autor prac, artykułów, fotografii z zakresu historii i architektury Tarnowskich Gór, których jest zagorzałym miłośnikiem. W przypadku deszczu, pozostaniemy w liceum. Całość trwać będzie około godziny. Zapraszam.

Później, o godzinie 11:00 uczestnicy mogą przejść na koncert zespołu "Irena Urbańska i Klezmerzy" - wstęp bezpłatny. Impreza odbędzie się w ramach XII Tarnogórskich Makat "Rodzynki z migdałami", poświęconych kulturze Izraela a organizowanych przez Tarnogórskie Centrum Kultury.