To nie kres kresowian.

 
Świat! Światowy! 
Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian jeden z tegorocznych przystanków wyznaczył sobie w TG. W ubiegłym roku było podobnie. I wcześniej też.
           
Przewodniczka kresownian, Danuta Skalska, w swej blond aparycji błyszczała elokwencją uzupełnioną przez erudycję zarówno w czasie przekazywania powitalnych rekwizytów: bukietu czerwonych róż w ręce Gabrieli Szubińskiej jak i odbierając chleb powitalny. 

     
Ksiądz Isakowicz-Zaleski w swym opanowaniu przewyższa zwykle najwyższych polityków; dzisiaj również wykazał się tym przymiotem umysłu, bowiem między talerzem rosołu, ujmującą zjazdowiczów i gospodarzy wypowiedzią i rozmowami telefonicznymi absorbował informacje docierające do komórek jego mózgu prawie bez ograniczeń.
Pani redaktor Halina Szymura z TVP3 obserwowała znad obrusu sedlaczkowego tych i owych, konkretne persony i utrudzonych pielgrzymów, uśmiechniętych nostalgików i rozedrganych wspominających. Trwała w kolorach i fakturach niczym barwna, wyrazista, artystyczna kompozycja.  
.................................................................................................

Przed wejściem do kamieniczki rozglądano się, oglądano ją i inne, pokazywano, wskazywano, wytykano m.in. wieloryba z płaskim łbem.
..................................................................................................
Otwieram teraz brązową kopertę z materiałami na środową sesję nadzwyczajną. Została wyznaczona na godzinę 16:30 - to dobrze; po pracy.
..................................................................................................

ALBUM z innymi zdjęciami można otworzyć kliknięciem myszki w miniaturkę zdjęcia.

Światowy Zjazd i Pielgrzymka Kresowian 2009