Porządek musi być.

A skoro tak, to:

1. mój dzień zaczął się przd godziną 8-mą na Karłuszowcu posiedzeniem Rady Społecznej SPZOZTOTU :) , które przebiegło sprawnie. Zanim się zakończyło, poprosiłam (nie! zawnioskowałam!) pana dyrektora Piotra Sobczaka o oprowadzenie po ośrodku. Znam budynek od trzech lat ale niedawno przecież nastąpiło tu przeobrażenie zarówno techniczne - remont, jak i organizacyjne - nowe formy pracy.

2. o godzinie 10-tej w ratuszu rozpoczęła się konferencja zorganizowana przez Stowarzyszenie Miłosników Ziemi Tarnogórskiej na temat I powstania ślaskiego i września 1039r. Ale wcześniej na rynku stwierdziłam zmiany: przykryto go cześciowo namiotem, o tak właśnie:

     

Później przyszła pora na dwa przewidziane programem konferencji wykłady, niestety wysłuchałam tylko jednego, żałuję. Brakło czasu!

     

3. przed godzina 12-tą stawiłam się do muzeum, gdzie otwarto wystawę na temat tarnogórskich Żydów i odbył się recital muzyki i pieśni żydowskiej. Doprawdy, nie uwierzę, jeśli mi ktoś powie, że naszym muzealnikom może się nie udać jakieś zadanie, którego się podejmą. Pani Dyrektor Krzykowska ma wspaniałych pracowników, z pomysłami, werwą, zaangażowaniem, więc wszystko im wychodzi na piatkę z plusem. Gratuluję Państwu!

     

Publiczność pomieściła się w sali pod renesansowym stropem, chociaż jak widać z pewnymi trudnościami.

No a po zajęciu miejsc przez gości weszła królowa Makosz I i rządziła śpiewająco.

       

Taaak.... kulebiaczek z chmielem. Stop! Z kapustą! Na luncho - obiad był całkiem smaczny nad stawem z żywymi rybkami.  

Tutaj znajdują się inne zdjęcia!
Należy kliknąć na miniaturkę zdjęcia, aby otworzyć ALBUM FOTOGRAFICZNY.

Uwaga! uzzupełniłam kilkoma zdjeciami album z 30 sierpnia - "Gra miejska...", mozna obejrzeć.

GWARKI - dzień pierwszy 11.09.2009