Serdecznie

Będę tam o godzinie 10-tej!
W miejscu znanym przez młodszych mieszkańców jako "małpi gaj", a przez starszych zachowanym w pamięci jako Park Strzelecki.
W miejscu, które odzyskało niedawno swoją historyczną nazwę na mocy uchwały Rady Miejskiej, a dzisiaj otrzyma piękną tablicę pamiątkową, teraz jeszcze zapakowaną szczelnie, zasłoniętą.
Lekka i ciepła ekscytacja a może i banalne wzruszenie mnie opanowało od wczoraj. Poddaję się tym uczuciom bez oporu, są przecież lepsze od agresji, złości i zawiści.
Starówka tarnogórska uwalniana i utrwalana krok po kroku, na miarę małego miasta. Robią to jego mieszkańcy. Może wielcy ludzie...
Tarnowskie Góry - małe, wielkie miasto.

     
Oto miejsce na skrzyżowaniu dróg historii i współczesności. Tablicę w nocy rozpakowali jacyś ciekawscy, porządnie w koszu umieściwszy opakowanie. Ufundowało ją miasto, a kamień z pamiątkowym napisem, skrzący się srebrnymi kruszynkami - tarnogórskie bractwo strzeleckie.
...............................................................................................................
Godzina 22:05.

     

ALBUM ZDJĘCIOWY mozna otworzyc kliknieciem w miniaturkę fotografii. Zostanie on niebawem uzupełniony. Niestety, pochmurna pogoda sprawiła, ze zdjecia nie są tak dobre, jak pragnęłabym. 

Park Strzelecki 24.10.2009