Czwartek tuż, tuż

Chociaż środę kojarzę głównie z powagą a nawet dramaturgią sesji RM, to dzisiejsza maiała charakter klimatyczny. Czyż nie można tak określić spotkań, zebrań, zgromadzeń, na których padały liczne życzenia "dobrego klimatu" - klimatycznymi? Myśli obecnych krążyły wokół zagadnień meteorologicznych, inne trzymały się atmosfery przyjaźni, dalej ciepłych uczuć przy biesiadnym stole a nawet dbałości o biocenozę przewodu pokarmowego (sprzecznie jedni życzyli obfitego stołu inni nie - objadania się). Tradycyjnemu spotkaniu wielkanocnemu w starostwie stało się zadość: pani senator, pan poseł, panowie wójtowie i burmistrzowie (tarnogórskiego nie widziałam), przedstawiciele rad powiatowej i miejskiej, laureaci nagrody Orła i Róży, komendanci, naczelnicy, i inni oraz duchowieństwo - tradycyjnie w koloratce.

Zdjęcie Pan starosta prowadził rozmowy z przybyłymi integrując, ile się dało i kogo dało.

Klimat nastrojowo-muzyczny panował natomiast w restauracji-galerii Secesja na Kaczyńcu, gdzie pani Ania, wiotka wiolonczelistka wprowadziła obecnych w okoliczności Zmartwychwstania Pańskiego, będąc gościem Stowarzyszenia Tarnogórskiego Uniwersytet III Wieku. Jej mama, pani Magda, kwitnąca dumą opowiadała o swej dumę przynoszącej córce i wyjaśniła, dlaczego jej Ania wybrała właśnie wiolonczelę a nie fortepian czy inny instrument. Odległe Monachium cieszy się swą śliczna wiolonczelistką z Polski a my cieszyliśmy się widokiem rumieńców na jej jej delikatnej buzi rozjaśnionej uśmiechem szczęścia.

PS.
kto zechce posłuchać gry Pani Ani Rehker i innych muzyków, powinien kliknąć TU
www.espresso-espressivo.de i dalej poszukać "Musikbeispiele hier". Albo bezpośrednio: http://www.espresso-espressivo.de/Musikbeispiele.php

Tarnogórzanie są widoczni i słyszani w szerokim świecie! A panią Anię widać na głównej stronie, na prawo. Ja widziałam na żywo.

Ta miniaturka prowadzi do ALBUMU ZDJĘCIOWEGO. Wystarczy kliknąć myszka na niej, a pojawią się inne zdjęcia.

..................................................................
Przez 5 następnych dni ktoś nie świętuje, aby świętować mógł ktoś a po nich:
- posiedzenie Rady ds. Nazewnictwa
- wizja lokalna w Sowicach w sąsiedztwie firmy Olmet
- posiedzenie Komisji Rewizyjnej w związku z absolutorium dla Burmistrza za 2009r.
- posiedzenie Komisji ds Rodziny, Zdrowia, Pomocy Społecznej i Ochrony Środowiska
- posiedzenie Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Prawnego
- między tymi ustaleniami jeszcze inne, które pojawia się dodatkowo
- i już... sesja. Znowu sesja Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Wstęp wolny.

Dotychczasowy wykaz moich podstawowych zajęć związanych z pełnieniem przeze mnie obowiązków radnego znajduje się na www.alicjakosibalesiak.tgory.pl.

A teraz już fotki.

Dzień wiosenny formalnie 31.03.2010