Kto lubi poniedziałek?

   Aby zapewnić sobie pozytywne uczucia męskie (a co najmniej pozytywne zainteresowanie) nie czekałam przyjścia panów z pojemnikami wody do mych drzwi. Jeden z moich znajomych radził mi wylać sobie samej garnek wody na głowę ale uznałam, że i to za mało. Powiem tak:  jak nie wprost to sposobem. Oto wybrałam się przed południem do Parku Wodnego i miałam - dużo wody w lany poniedziałek, co zapewnić ma dużo miłości męskiej. Ciekawe, czy się sprawdzi. 

        

Zdjęcie - pozytywnymi uczuciami męskimi została na pewno obdarowana ta kamienna dama. Remont w okresie Wielkanocy to jeden z etapów nadawania błysku tej secesyjnej tarnogórskiej kamienicy, naszej chlubie architektonicznej.
..................................................................
   Rzędy króliczków vel zajączków, kurczaczków vel kurek, pisanek vel kroszonek wywiał wiosenny wiatr, wsiąkły w ziemię ze świątecznym deszczykiem, przemieściły się na z góry upatrzone pozycje - do przewodów pokarmowych. Ze świątecznych tematów pozostał jeszcze jeden jakby taki quasi, bo też kwietniowy.

   Kwiecień 2010 - mija 10-ta rocznica wydania pierwszego numeru "Montes Tarnovicensis" - czasopisma, które jest jednym z 12 w Polsce traktujących serio a równocześnie przyjaźnie tematy poznawcze z zakresu historii; tutaj o ziemi tarnogórskiej (jeśli określono jej granice) i Górnym Śląsku. Redaktorowi naczelnemu czytelniczka składa tą drogą życzenia szerokiej perspektywy na kolejne lata. Pomimo widocznej części tzw. samorządowej w tonie wyraźnego sukcesu coraz większa liczba autorów pisze w "Montesie" teksty historyczne i chyba coraz więcej czytelników - tarnogórzan - je czytuje. 
Przypuszczam, że jednak to Portal Powiatu Tarnogórskiego szerzej, bo internetowo, wychodzi do mieszkańców Tarnowskich Gór. Jego pierwsza dziesięciolatka (pełna znaczących efektów pracy i sukcesów) już minęła przed rokiem.
.................................................................................