Leje się, sypie się,

 Newsletter z TCK - zamówiłam, przysyłany jest do mojej skrzynki mailowej co kilka dni. A jeden z ostatnich to:

1) wtorek 18.05, godz. 17:00 - O współczesnej sytuacji, jaka panuje w Grecji ciekawie opowie dr Małgorzata Lorencka, adiunkt w Instytucie Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu Śląskiego. WSTĘP WOLNY!

W nastroju nostalgiczno-melancholijnym wywołana do odpowiedzi/zaproszona do wypowiedzi pani doktor Lorencka faktycznie wyłożyła sytuację polityczną w Grecji. Było też o tragedii. Greckiej. Była prezentacja zdjęć i tabeli. Słuchaliśmy, patrzyliśmy, myśleliśmy.W tym miejscu i o tym czasie pokapywania deszczu z sufitu do kubełka nie zdziwiły mnie zupełnie - w TCK przeprowadzono przecież kilka miesięcy temu remont. Koszt - jakieś milion abocóśtakiego. Nie zdziwiłam się tym bardziej, że w Tarnowskich Górach po remontach gminnych obiektów coś pęka, sypie się, spada. W kartotece pamięciowej mam remont budynku dawnego starostwa czyli Urzędu Miasta przy ul. Sienkiewicza 2, z ubiegłego roku. Dla wody w TCk są jednak marne widoki, moim zdaniem. Pan dyrektor Błaszczak zapewne szybko poradzi sobie z tym małym "przeciekiem". Zwykle wszystko mu wychodzi jak się patrzy. Nie leję tu wody.

A propos starostwa - fontanna wśród wysokich drzew. Gdy przed jakąś setką lat na skrzyżowaniu dróg przed dawnym starostwem lokowano pierwowzór obecnej, było tu kilka krzewów, jakieś formowane drzewka a ogólnie - plac. Widać to na starych rycinach, pocztówkach. A na placu co? Przestrzeń, otwarta znacząco. Dlatego zdziwiłam się, gdy w ekspresowym tempie przystąpiono do zakupu i montażu wśród drzewostanu współczesnego elementu wodnej architektury parkowej. Stojące w tym miejscu ogromne drzewa w bezpośredniej bliskości wybranej przez mieszkańców fontanny (dano nam wybór!), sypiące liśćmi i ma się rozumieć, gałązkami do postawionych pod nie miseczek, misek, mis widziałam wówczas oczami wyobraźni. Tak mi się wtedy pokręciło głową... A teraz .. No! 

Mam nadzieję, że dwie wyremontowane przez miasto kamienice przy ul. Krakowskiej - 18 i 20 - nie zostaną dotknięte ręką gwaranta, bo ich remonty wykonano na 102. Czy tak było - wiedzą odbierający roboty urzędnicy.  

ALBUM FOTOGRAFICZNY można otworzyć klikając myszką na miniaturce zdjęcia.
Tragedia grecka z fontanną w tle

Mój blog trapią ostatnio awarie, małe katastrofy i jakby pech. We wpisie z 06 maja nie udało mi sie zamieścic zdjec. Teraz sie odnalazły. Zanim przygotuję ALBUM  z nimi, umieszczam tu jedno zdjecie pamiąkowe. Zdekompletowani przedstawiciele - zawodnicy - Ruchu Radzionków, klubu uhonorowanego tegoroczną nagrodą Orła i Róży. Można z przyjemnością popatrzeć, pozachwycać się sprawnością emanującą z sylwetek młodzieńców i życzyć powodzenia.