Ostatni dzień, świętojańska noc

Odsłonięte zgrabne łydki dziewcząt na wysokich obcasach, powiewające fałdy lekkich spódnic i błyszczące, miękkie włosy. Wyżelowane fryzury chłopców i rzadko zakładane garnitury na chłopięco wysmukłych sylwetkach. Oprócz tego detale wiążące dzieciństwo z dorosłością - papieros w ustach, jakaś szklanka piwa, głęboki dekolt, świadectwo niedbale położone na stole pod kawiarnianym parasolem. Zakończenie roku szkolnego na rynku w Tarnowskich Górach. Odkąd sama uzyskałam dyplom magistra kojarzy mi się z urodą młodzieży, buzującą nonszalancją a czasem onieśmieleniem wywołanym nagle uzyskaną swobodą. To ja niegdyś z moimi koleżankami. To oni dzisiaj wśród kolegów. Odlegli w czasie ale w tym samym miejscu. Podobni? Nie, tacy sami.
Wszystkim absolwentom napotkanym dzisiaj i tym, z którymi się minęłam, życzę świetnych wakacji i bezpiecznych powrotów do domów i szkół.
ALBUM FOTOGRAFICZNY należy otworzyć klikając na miniaturce zdjęcia.  
Ostatni dzień w szkole i muzealna noc świętojańska

Posiedzenie wyjazdowe połączonych komisji Rady miejskiej i Rady Powiatu zdarzają sie rzadko. W zakresie ochrony środowiska raz w roku. Do tej pory jako przewodnicząca Komisji ds. RZPSiOŚ zapraszałam na takie posiedzenia radnych powiatowych; dzisiaj nasza komisja udała się na zaproszenie radnych powiatowych na wizje lokalną na składowisko odpadów komunalnych w Rybnej. Obecni byli również wyżsi pracownicy starostwa powiatowego. Prezes firmy Remondis poinformował obecnych, iż pryzma budowana z odpadów rosła będzie jeszcze do 2016 roku a później odpady z rejonu Tarnowskich Gór przyjmować będą Gliwice.