A w czwartkowy wieczór o niedzieli

Wieczór kusi ciepłem, dźwiękami cichymi i jakże odmiennymi od tych dziennych światłami żółtymi i popielatymi z iluminacji, latarń ulicznych i lamp w mieszkaniach. Stukanie szkła przy stolikach, szum rozmów, powiew chłodzący policzki - oto coś, co przyciąga między stare kamieniczki, na spacer po rynku, ulicą Miarki, Kaczyńcem... 

                         Welcome to Tarnowskie Góry by night!
................................................................
Odebrałam wczoraj list z Włoch, konkretnie z Triestu; to rezultat spotkania tarnogórzan z kresowianami. W niedzielę w naszym mieście zagościła jak co roku grupa już, mogę powiedzieć, naszych przyjaciół. Dokładną relację pani Stanisławy Szymczyk, jak zwykle precyzyjną i rzeczową i bardzo interesujacą, można znaleźć na 

http://www.powiat.tarnogorski.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=2518&Itemid=36

  "04 lipca dwunasty raz Tarnowskie Góry gościły kilkudziesięcioosobową grupę Kresowian ze Światowego Kongresu Kresowian, którzy brali udział w XVI Światowym Zjeździe i Pielgrzymce Kresowian - Jasna Góra 2010. Kresowian do miasta gwarków zaprasza Stowarzyszenie „Śląski Dzwon Nadziei”, którego prezes Gabriela Horzela - Szubińska podkreśla potrzebę wspierania idei integrowania wszystkich mieszkańców ziemi śląskiej, „bowiem łączy nas język i wiara przodków” oraz wspierania tych, którym historia wyznaczyła takie a nie inne miejsce życia."
Zdjęcie do obejrzenia w fotoreportażu pana Zbigniewa Markowskiego w Portalu Powiatu Tarnogórskiego oraz w moim wpisie z 04.07.br.
........................................................................................
Informacja:
jutro czyli w piątek od godziny 15:00 do 16:00 będę dyżurować w Biurze Rady Miejskiej przyjmując mieszkanców z pytaniami, interwencjami i innymi sprawami dotyczącymi miasta i ich samych. nastepny dyżur 23 lipca.