Półmetek wakacyjny

Dni skróciły swoje spódniczki a noce wydłużają sukienki. Barwy ubrań lata są głębokie i wyraźne ale jakby zmęczone. Połowa prawie za nami, a może jeszcze połowa przed nami. Na półmetku oglądamy się za siebie i wypatrujemy końca - zwykła kolej rzeczy. Powroty z urlopów i wyjazdy krzyżują się lub okrążają, jak w ruchu ulicznym na skrzyżowaniach i na rondach.

Lato spędzam tutaj, w mieście, rozglądając się, poznając i starając się je (miasto!) zrozumieć. Nie wyjadę za granicę z akwalungiem albo kilkoma walizkami, ale i przez drugą część wakacji przemierzać będę i uliczki śródmiejskiej starówki i niezaasfaltowane jeszcze drogi między polami. Zajrzę też do sąsiadów Tarnowskich Gór i powiatu tarnogórskiego, chcę aby i oni nas, tarnogórzan, odwiedzali. Wiem, że tutaj, w naszym mieście, więcej zobaczę, poznam, zrozumiem.    
................................................................................

Jutro kolejna sesja nadzwyczajna Rady Miejskiej w Tarnowskich Górach. Dzisiaj odbyły się pierwsze posiedzenia komisji. Program sesji oraz projekty uchwał jak zwykle znajdują się na stronie www urzędu miejskiego. Kto pokona zawikłany i wręcz karkołomny labirynt strony i przyśle pierwszy te dokumenty na mój adres akl@tg.net.pl otrzyma nagrodę! "Przewodnik Tarnowskie Góry" - roczniak - będzie miłym uzupełnieniem lata. Laureaci poprzednich moich konkursów proszeni są o umożliwienie innym udziału w tym konkursie. Dla wszystkich natomiast jest kilka innych konkursów m.in. w "Gwarku" (także i ten zdjęciowy tarnogórski). Zapraszam!
...............................................................................
www.malewielkiemiasto.pl