Z ziemi włoskiej do Polski; wigilia Dni Gwarków.

Wśród albo pomiędzy kroplami deszczu nie każdemu uda się prześliznąć i wyjść spod tej niebiańskiej spuścizny o suchej nitce. Takoż i ja zmokłam a jednak nie do końca - zabezpieczyłam się przed mokrą wpadką używając sprzętu gumowego. Kalosze ochroniły moje stopy.

        

Zdjęcie: tarnogórskie realia - na roboczo przed otwarciem Dni Gwarków pan Piotr Nogalski rządzi na pewnej płaszczyźnie - pionowej czy poziomej... trudno stwierdzić. Pomyslności.

Dżdżysty dzień zaczął się dla mnie pośpiesznym marszem z przymuszonym do niego psem. Kilka spraw po drodze do pracy to rutyna, nawet jeśli niektórych nie przewidziałam. I telefony, telefony, telefony. I posiedzenie komisji, i próba zasiedzenia się w domu. I jeszcze ustalenia, plany, "aranżacje". Na koniec w Klubie 22 a właściwie w Galerii NaTynku wernisaż włoskiego rysownika i nie tylko - energicznego i energizującego Massimo Presciutti z Włoch, który wykazał się tak mocno rozwiniętymi zdolnościami koordynacji rychowej, że można by sobie powiedzieć: " I co on potrafi jeszcze zrobić w innych okolicznościach!?"

09.09.2010 godzina 20.00
Massimo Presciutti - Włochy
Wernisaż pod tytułem „W biegu” obejmuje 60 rysunków humorystycznych o tematyce „biegania” i 10 rysunków polityczno-satyrycznych oraz komiks ilustrujący historię projektu Comenius „Happy S.C.I.E.N.C.E (Radość z Nauki)”
http://www.natynku.klub22.art.pl/index.php?section=showGallery&categoryId=76

       

Zdjęcie - niezwykły widok w zwykłym miejscu: w nowych okolicznościach i okolicach ratusza- kamienica po odsłonięciu kurtyny remontowej!
We wtorkowym Gwarku panią senator Marię Pańczyk-Pozdziej, tarnogórzankę z urodzenia i wychowania, mozna znaleźć w Teksasie. W tekście i na zdjęciu.  Ciekawy artykuł. Tarnogórzanie za granicę, z zagranicy - do Tarnowskich Gór. Pierwszy Światowy Zjazd Tarnogórzan zaplanowano w dniach tegorocznych Gwarków. Wyjeżdżają, powracają...

       
Zdjęcie przedstawia fragment nr 2 tajemniczego kostiumu, w którym wystąpię idąc w części historycznej pochodu gwarkowskiego w niedzielę. Uwaga! Będzie zagadka! Ale żeby była, to zapraszam na Gwarki! Tych z miasta i spoza niego!
.............................................................................

ALBUM FOTOGRAFICZNY można otworzyć klikając na miniaturce zdjęcia.

no-repeat scroll left center transparent;">
Massimo Presciutti - wernisaz w Galerii NaTynku