Dzień powszedni a świąteczny; Gwarki, dzień 2.

W Tarnowskich Górach na Rynku można o dziwo przejść swobodnie pomimo stoisk z kebabem i oscypkami albo krupniokami z grila. Powód? Nie sprzedaje się tu piwa z wolnej ręki ani beczki poza lokalami. Jest OK!

Na Placu Wolności dziecięce zabawy nie przeszkadzają rękodzielnikom wystawiającym swoje wyroby. Tarnogórskie pamiątki są tu nareszcie dostępne. Beata ze swoją córką, Samantą (Samidecor) wystawiają ich sporo, między innymi te wykonane w technice decoupage. Są OK!

W Parku Miejskim odbywa się I Światowy Zjazd Tarnogórzan z niezbyt wielkim udziałem tarnogórzan. Brak czasopisma Montes Tarnovicensis krótko był problemem,
bowiem ratunkiem stały się przyniesione specjalnie dla mnie przez kolegę egzemplarze.  "Rozdrapali" - powiedział znajomy. Myślę, że wpadł na pomysł, aby przejść do muzeum po następne egzemplarze. Rano spostrzegłam panią Bernadetę Kowalską - lokalną gwiazdę, która dawała mi jakieś tajemnicze znaki przejeżdżając obok mnie swoim autem. Jej koncert przewidziano właśnie na zjeździe tarnogórzan. OK? OK!

W Pałacu w Rybnej koncert damskiego tria smyczkowego otworzył doroczne spotkanie gwarkowskie zorganizowane przez Burmistrza Tarnowskich Gór. Muzykalne młode damy wymienię z nazwiska: Irena Kalinowska-Grohs, Monika Krzysztofik, Dominika Łysik - skrzypce, altówka, flet. Innych uczestników ze względu na dużą ich liczbę wymieniać nie będę. Była oczywiście pan Adam Morawiec - prezes Rybnej. Pałac po remoncie jest OK!   

Wróciłam . A zabawa trwa.

JUTRO W CZASIE POCHODU I NA GODZINĘ PO NIM BĘDZIE OKAZJA DO ROZPOZNANIA MNIE W KOSIIUMIE HISTORYCZNYM.

Podobno jestem w nim nie do poznania! Przewidziałam nagrody dla osób, które dokonają właściwego wyboru w grupie innych postaci i wybiorą z niej mnie. Na rynku będzie też okazja do sfotografowania się ze mną (pozostanę tam przez godzinę po pochodzie).
I okazja do wygrania głównej nagrody za odgadnięcie postaci historycznej, którą odtwarzam - to tarnogórzanka. Podpowiedzi są w poprzednich moich wpisach blogowych, będzie też rekwizyt, który pomoże spostrzegawczym.

W tym miejscu niedługo pojawi się ALBUM FOTOGRAFICZNY ze zdjęciami! Teraz fotki można oglądać w Portalu Powiatu Tarnogórskiego. Są już fotoreportaże!
http://tarnowskiegory.net.pl/foto/main.php