Mój program wyborczy pkt 4 i 5. Oraz spotkanie z różową wstążeczką


Dziś kolejny punkt mych zamierzeń.

Wyodrębnienie dzielnicy Kolonia Staszica –Osiedle Kolejarzy. Jest to życzenie tych mieszkańców, którzy upatrują w tym środek do poprawy infrastruktury tego terenu wchodzącego obecnie do dzielnicy Centrum. Sprawa niby prosta, ale tylko na pozór. Składałam przecież w tej sprawie.... i zapytania i wnioski. Dowody są na mojej stronie internetowej. Ale wydaje mi się, że dla każdy radny, który będzie chciał tę sprawę przeforsować, będzie musiał mieć i większe wsparcie i sięgnąć może po jeszcze inne środki, niż te, po które sięgałam ja. Jeśli nawet nie zostanę radną, podzielę się z moim następca swoimi doświadczeniami i sugestiami, przekażę wszystkie dokumenty, które zebrałam w tej sprawie  .

Napisałam również, że dążę do - odblokowania miasta, które stało się „zakładnikiem” samochodów poprzez modyfikację organizacji ruchu i wyznaczenie miejsc parkingowych.

Absolutnie nie zamierzam osobiście dyrygować ruchem ulicznym, ani opracowywać zmian. Od tego są fachowcy i o ile mi wiadomo takie plany już są, a tylko brak jest porozumienia między urzędami, które zarządzają ulicami.

Nie podobają mi się pomysły „stref parkingowych”, bo to przypomina sprzedawanie po kilka razy Kolumny Zygmunta w dodatku mieszkańcom miasta, którzy się na nią już sami składali ze swych podatków.

Bliższy mi jest pomysł ruchu jednokierunkowego, ale o dziwo nie wszyscy mieszkańcy są za takim rozwiązaniem.

Bałabym się wyjść na miasto, gdybym zaproponowała wyłączenie z ruchu samochodowego niektórych choćby ulic.  To, co udało się w Warszawie czy Krakowie, u nas nigdy się nie uda, bo potrzebne są parkingi na obrzeżach strefy wyłączonej z ruchu pojazdów.

 Tak mówią mi ci, którzy się na tym znają lepiej ode mnie i wskazują na brak terenów pod nie. Inni jednak wskazują na te pomiędzy torami kolejowymi, a ulicą Bytomską. Jeszcze inni na tereny PKP, z których korzysta dziś...trawa.

Co ja mogę, więc zrobić w tej sprawie? Mogę dowiedzieć się, jak długo jeszcze w planach PKP ta trawa ma tam rosnąć.

 Poprę każdy rozsądny pomysł, który się pojawi. W tym na samochody „zimujące” na ulicach do wiosny i często uniemożliwiające odśnieżanie.Inna sprawa: miasto "zablokowane" przez szyldy i reklamy. Czy rzeczywiście chcemy widzieć je takie właśnie? Zasłonięte? Przez tych, którzy lokując swoje firmy w naszym mieście niekoniecznie płacą tu podatki?  

.........................................................................................................
Godzina 18:00 . "Sedlaczek". Pani Basia Dziuk otworzyła wystawę fotografii znanych kobiet krajowego światka artystycznego, które pozowały do zdjęć w imię  propagowania profilaktyki zdrowotnej. Z Sedlaczka przeszłam do "Innego Śląska", gdzie odbywało sie spotkanie z kandydatem na burmistrza miasta, panem Kazimierzem Szczerbą.


ALBUM FOTOGRAFICZNY można otworzyć klikając myszką na miniaturce zdjęcia.

Różowa Wstążeczka i burmistrz w "Innym Śląsku"