Gdzie szukać pracy?

Gdzie w Tarnowskich Górach powstają obecnie miejsca pracy? Takie pytanie postawiłam sobie i "blogoczytaczom" kilka tygodni temu. Teraz wracam do niego. Duże zakłady produkcyjne zatrudniające setki i nawet tysiące pracowników powstały daaaawno, daaaawno temu - w czasach socjalistycznego etosu pracy: huta Miasteczko Śl., Tagor, Faser, Fazos, Chemet, Zakłady Chemiczne, inne. A teraz powstają czy nie? 
   Ostatnio ktoś ze znajomych z przekąsem powiedział, że to były złe czasy, bo praca szukała człowieka, który mógł czuć się ścigany. Inny zaś znany (ale nie mój znajomy) - Marek Edelman, chyba wizjoner ale z pewnością wielka osobowość, prze-powiedział (a inni to również mówią), że niedługo praca będzie dla ludzi luksusem. Dla pracowników, pracodawców, niepracujących i bezrobotnych. 

   No, konkludując: złe czasy  minęły i teraz w Tarnowskich Górach nie ma już wielkich firm, są zamiast nich wielkie rzesze bezrobotnych. Jest lepiej. W całym kraju, jak donoszą media. Czy tak jest?

       
Zdjęcie - powitalna info-tablica w Inkubatorze Przedsiębiorczosci w Tarnowskich Górach.

Ale, ale! Prawie 250 miejsc pracy powstało tu jednak w ostatnich może 5 latach! A to za przyczyną utworzonych małych firm, otwartych działalności gospodarczych, jedno- lub kilkuosobowych, rodzinnych, usługowych, produkcyjnych, odważnych i innych. To sprawdzone! Ta informacja pochodzi z Inkubatora Przedsiębiorczości, który powołano do działania za sprawą starostwa tarnogórskiego. Cel działalności Inkubatora? Stworzenie warunków do powstania nowych miejsc pracy. Powstał dla firm, które dopiero rozpoczynają działalność, jak również dla osób bezrobotnych, mających pomysł na swój biznes i tych, które otrzymały dotację na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej. Patrz, czytaj, decyduj: http://www.inkubator.tarnogorski.pl/

       
Zdjecie zrobione zostało nie w gabinecie prezesa, pana Krystiana Wonchały, ale w siedzibie jednej z "inkubowanych" firm - A'NT Alicja Nogalska
opracowanie projektów architektonicznych oraz doradztwo w zakresie architektury związane z projektowaniem budowlanym, projektowaniem urbanistycznym i architektonicznym kształtowaniem krajobrazu .