Wielkie dni... wczoraj, dzisiaj.

Wielki Piątek. Dziennik Zachodni pisze o nim z całą słusznością jako o dniu Męki Jezusa. Strona 2. Co robią wierni? Adorują, modlą się, przeżywają  Za rok kolejne święta, tak samo ważne i czczone.

Cotygodniowy piątek. Dziennik Zachodni pisze o "męce" tarnogórskiej hałdy popłuczkowej, rozjeżdżanej i zaśmiecanej. Strona 4. Pisze też o problemie, jaki ma z ochroną tego miejsca Urząd Miejski. Co zrobić? Może rozjeździć do cna, zrównać, a wcześniej podjąć uchwałę uchylającą tę z 2006 roku powołujacą Park Kulturowy "Hałda Popłuczkowa"? Problem skończy się raz na zawsze.     

Wiosenny piątek. Dziennik Zachodni wskazuje Księżą Górę w Radzionkowie jako miejsce, w którym pogodzono obecność człowieka z istnieniem przyrody. Strona 6. Park przyrody i rekreacji - tu władze Radzionkowa na naturalne stoki i wyrobiska powydobywcze ściągają coraz więcej radzionkowian i gości z okolic nie prowadząc równoczesnej dewastacji obszaru cennego przyrodniczo. Za pieniądze unijne. Co się robi, co się robi? Radzionków przerośnie Tarnowskie Góry?   

Wielka Sobota. Wielka cisza....
       
Oto jedna z kartek świątecznych przyłanych mi internetem. Pomysł prosty jak ...płyta tarnogórskiego rynku.