Piątek oflagowany po Czwartku

Przed czerwono-białymi majowymi świętami. Podejdź do flagi jak do przedmiotu z duszą. Możesz pogłaskać jej drzewce, musnąć tkaninę palcami, delikatnie ale z pietyzmem umieść w stosownym uchwycie. Od dzisiaj liczne narodowe flagi powiewają w kilku miejscach miasta i jestem pewna, że już wczoraj pojedyncze się pojawiły.
..................................................................
Wczoraj. Dokładnie w południe odbyło się otwarcie nowej wystawy w muzeum. Dla chłopców, mężczyzn i mężnych pań - biała broń. Ciężkie i długie ale też drobne i łatwe w ukryciu, na karabin i do pochwy, na pokaz i za pazuchę. Ostrza, klingi, drzewce, rękojeści itd. www.muzeum.art.pl. Wystawę przygotował Przemysław Rubacha. Oprócz wykonywania zadań statutowych muzem działa w różnoraki sposób; lekcje historyczne, koncerty i wieczory pod renesansowym stropem. A Muzealna Noc Świętojańska jak co roku w czerwcu, niedługo.
......................................................................................  

W Stowarzyszeniu Miłośników Ziemi Tarnogórskiej zaś o godzinie 17.00 prelekcja - wykład - speech. Pomysłodawca, główny organizator, prelegent. I goście, słuchacze, uczestnicy. To kolejny Czwartek Tarnogórski dla znających Tarnowskie Góry i tych nieobeznanych. Dla dwóch organów władzy miejskiej i dla szeregowych obywateli Wolnego Miasta Górniczego. Dla serca i mózgu naszego miasta.
...........................................................