Między świętami, między faktami

Post przed Wielkanocą minął, święta też ale następne, majowe, przed nami. Jaka będzie dzieta w czasie ich trwania? Jaki tryb życia będziemy podczas świętowania prowadzić? Czy jesteśmy świadomi, jaki wpływ na nasze zdrowie ma odżywianie się i post oraz aktywnosc ruchowa i bierność? Czy wiemy, że konsekwencje świąt mogą przynieść więcej cierpienia niż zadowolenia?

 "Człowiek się rodzi, choć mu to szkodzi"     

Puls Medycyny http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/14398/1.html

Portret polskiego chorego na cukrzycę przedstawiono w raporcie „Społeczny obraz cukrzycy”, ogłoszonym przez Koalicję na rzecz Walki z Cukrzycą w listopadzie 2010 roku. W badaniach przeprowadzonych przez firmę TNS OBOP uczestniczyło 435 chorych na cukrzycę, których pytano o postrzeganie swojej choroby, oraz 2010 losowo wybranych Polaków, wśród których sprawdzano społeczną wiedzę na temat cukrzycy. (...)
„Nikłe kojarzenie złego stylu życia z ryzykiem rozwoju cukrzycy jest bardzo niepokojące, gdyż ta niska świadomość bardzo utrudnia działania profilaktyczne” – komentuje dr hab. med. Leszek Czupryniak z Kliniki Chorób Wewnętrznych i Diabetologii UM w Łodzi (...)