Długi weekend był, długie weekendy będą.

  Długi weekend - trzeba wyjechać z miasta. Kilka dni wolnego - pojedziemy do... Weekendy: w maju, czerwcu, sierpniu - nie ma po co siedzieć w domu, jazda do....

   Trendy, na czasie, w modzie - poszukiwanie poza miejscem zamieszkania interesujących zajęć lub biernego wypoczynek w ciekawym miejscu. Tarnowskie Góry nie zmieniają się w tym zakresie od wielu lat a można rzec, że rozwijają się w wyznaczonym kierunku. Rozbudowa spokojnej wsi w mieście trwa. Planowa regulacja, realizacja strategii, planów przez zasypywanie, wyrównywanie, zabudowywanie zróżnicowanych terenów po górnictwie kruszcowym spowoduje założoną uniformizację krajobrazu - domek przy domku, ogródek z żywopłotem obok podobnego, zielona cela za celą. Będzie bardzo spokojnie, jak to w wiejskiej sypialni. No i nudno, bo co można zobaczyć między ścianami sypialni albo dachami domów, domków, domeczków?
   A w czasie długich weekendów - wyyyyjazd mieszkańców na wolność! Tam gdzie się pobawią, pozwiedzają, „porekreują” się i tam pozostawią swoje pieniądze. Ci oczywiście, którzy pracę będą mieli. A stanie się ona szybko przywilejem tylko nielicznych.   

Czy zdarza się mieszkańcom innych miejscowości Śląska przyjeżdżać na długi weekend do Tarnowskich Gór?