Badania czynności tarczycy

Pomyślałam sobie, że celem usystematyzowania wpisów do bloga co tydzień - w sobotę lub niedzielę, dokonywać będę krótkiego wpisu na tematy zdrowotne, medyczne. Jeśli kogoś zainteresuje temat, poszuka więcej wiadomości w źródłach internetowych lub książkowych.
..................................................................
TSH - hormon stymulujący tarczycę wydzielany jest przez przysadkę mózgową. To bardzo czuły wskaźnik zmienionego funkcjonowania tarczycy wskazujący już niewielkie, nieraz utajone, zaburzenia czynności tego narządu. W diagnostyce oznacza się również dodatkowo wolne frakcje hormonów tarczycy: tyroksyny (fT4) i trijodotyroniny (fT3). Diagnostyka chorób tarczycy może być rozszerzona o oznaczanie kolejnych czynników.  

(...) W ramach Tygodnia Walki z Chorobami Tarczycy (23-27 maja - przyp. AKL) w 5 polskich miastach 800 dorosłych osób, które zaobserwowały u siebie niepokojące objawy będzie mogło wykonać bezpłatnie badanie krwi. Współorganizatorami kampanii są: Polskie Towarzystwo Endokrynologiczne oraz Polskie Towarzystwo Tyreologiczne.

Puls Medycyny z 13.05.2011
http://www.pulsmedycyny.com.pl/index/archiwum/14457
............................................................................................................
PS. Wróciłam niedawno z Wrocławia, gdzie po wielu latach weszłam w progi Auli Leopoldina, w której z rąk rektora odebrałam dyplom ukończenia studiów uniwersyteckich. Wyjazdy, powroty...