Hollygoory

Podczas najbliższego weekendu do TG przyjedzie mila warszawianka (z małżonkiem) znana mi do tej pory tylko z korespondencji mailowej. Czym się pochwalić, co pokazać w naszym małym mieście obywatelom milionowego miasta, jak zainteresować, zająć, zachwycić?

Tarnowskie Góry na wodzie stoją a więc:
1. przejażdżka łodziami w mokrej sztolni Czarnego Pstrąga, albo spacer suchą nogą po starówce, lub spacer i przejażdżka łodziami w zabytkowej kopalni srebra,
2. wędrówka w dolinie Dramy albo między bukami rezerwatu Segiet,
3. zamek, pałacyk, kościół(ki), restauracyjki, kawiarenki, i inne.
W mieście i powiecie jest tych starszawych i z "mocną" historią obiektów niemało, czasem przez tutejszych niezauważonych i niedocenionych. Są tereny miejskie o nie ogrodowej a naturalnej przyrodzie. Mam wykaz, tylko wybrać.
 KLIK! Lubię to!

A propos wody. Jest tu też coś nowoczesnego, na poziomie stołecznym, europejskim, światowym: park wodny. Precyzyjny opis jego wnętrza znalazł się w artykule tygodnika "Gwarek". Tzw. Sala basenowa, jak z amerykańskiej baśni filmowej, wykonana według projektu artysty i autora scenografii filmowych, z miasta stołecznego Krakowa. Rekomendacja świetna. Więc: dużo bambusów, papug, jaszczur/ka (niby komodyjski smok), mur pruski (ponoć z Zabrza) w porcie nad jachtami (albo kutrami), skalny wodospad z wymarłego kambodżańskiego miasta (z pnączami) i afrykańskie flamingi. I jeszcze plaże, palmy, liście oraz pod pogodnym, błękitnym niebem, na/d spokojnej powierzchni mórz południowych obiekty: prom, wiszące szalupy, biały kuter rybacki i łódź - atrakcja dla dzieci. Melanż tropików ze śląskim, morskim klimatem, w którym pasażerowie tarnogórskiego promu mogą się rozkoszować widokami i szumem morza. Po prostu raj! Taka moda. 
 KLIK! Lubię to!

Czy mamy oto zapowiedź nowego kierunku rozwoju Tarnowskich Gór? W stronę filmów i egzotyki? Czy  powstanie u nas kolejna wersja Parku Jurajskiego, dolina dinozaurów, Wodny Świat (Za-światek
<img src=" src="file:///C:/DOCUME~1/Alicja/USTAWI~1/Temp/msohtmlclip1/01/clip_image001.gif" width="15" height="15" /> dla każdego/szarego tarnogórzanina? Z pierwszego zasianego na lokalnym gruncie scenograficznego ziarna wyrosnąć mogą filmowe Hollygory. Głupie? Niegłupie?
 CLICK! I like it!


       

Zdjęcie - dokąd prowadzi te droga?