Strategicznie i rozwojowo do 2022 roku.

Gdy przeczytałam (krótką) dyskusję na temat Strategii Rozwoju Miasta do 2022 roku na forum tg.net. skonstatowałam, że to zaledwie kilka wypowiedzi ją stanowi! Na 60 tys. wchodzących miesięcznie do Portalu internautów! Malizna! I na dodatek w wypowiedziach smuteczki, gdyż tych kilkoro forumowiczów nie było zadowolonych z brzmienia dokumentu. Cóż, mają do tego prawo. Ci zaś, którym Strategia przypadła do gustu, pojawili się symbolicznie, jednoosobowo. Ale i ta Jedynka nie podała argumentów na poparcie swej przychylności. Cóż, ma prawo.

Jeszcze nie podsumowano poprzedniej Strategii, przyjętej przez Radę Miejską w 2006 roku (do 2015). W każdym razie ja nie słyszałam o oficjalnym podsumowaniu założeń tego dokumentu, o ogłoszeniu zakończenia realizacji zadań w nim nakreślonych. A może coś przegapiłam?

Mieszkańcy moją możliwość wypowiedzenia się na piśmie (pocztą zwykłą lub elektroniczną) w sprawie nowej Strategii do końca bieżącego miesiąca; mogą przedstawić sugestie, projekty. Krótki czas władze na to wyznaczyły, ale dla chcącego
.... Zapewne obywatele naszego Wolnego Miasta Górniczego skorzystają z możliwości wpływu na sprawy miasta i zabiorą głos. Czy zaplanowane zostały spotkania, debaty z mieszkańcami? Tego nie wiem. Formalne zapowiedzi publicznych dyskusji nie pojawiły się dotychczas w mediach. A może to tylko ja znowu coś przegapiłam? Ciekawa jestem, ilu mieszkańców napisze, wygłosi, przedstawi opinie na temat tego strategicznego dokumentu.

PS. Strategię przeczytałam - 50 stron. Pewne fragmenty zakreśliłam, pytajniki dla pytań postawiłam, przecinki uzupełniłam lub usunęłam ... Eeee ... może się "czepiam"?