Między świętami, między remanentami

Wejście w nowy rok to nie tylko remanenty, zamknięte sklepy, mniejszy wybór towarów ale i leniwe (albo z rezygnacją) oczekiwanie na kolejne święto i kolejny długi weekend. Wyjazdy do Wiednia, Zakopanego, Szczyrku itd. Tak, przemieszczamy się z miejsca na miejsce. Samochody, autobusy, pociągi. 

    
Zdjęcie - miejsca ukochane, rodzinne strony, widoki utrwalone wydarzeniami minionych wieków, przestrzenie kojące umysł, barwy otulające zmęczone głowy...  Tereny po wyrobiskach górniczych, resztki szybów, wyniosłości Garbu Tarnogórskiego. Znane i nieznane. Pierwszy dzień Nowego Roku, poranek 01 stycznia 2012, to zapowiedź radości czy smutków kalendarzowych?

A tutaj, na miejscu, w Tarnowskich Górach? Przed tygodniem odbyła się ostatnia w ubiegłym roku sesja Rady Miejskiej. Zwykle na 4 dni przed sesją RM podawany jest na stronie UM porządek obrad oraz projekty uchwał. Porządek tym razem był krótki - 12 punktów a wśród nich 9 projektów dotyczyło finansów gminnych. Wysokość opłat za dzierżawę nieruchomości gminnych, wysokość zaciąganych przez Burmistrza zobowiązań, opłata targowa, zmiany w uchwale budżetowej, Wieloletnia Prognoza Finansowa Gminy itp.  Liczniki wyświetleń tych dokumentów znajdujących się na stronie BIP wcale nie przegrzewały się: 5, 7,1, zero...  Cóż, liczniki mogły zostać
uszkodzone przez  internetowe chochliki, ale póki co, takie są właśnie statystyki.
Kliknięć nie przybyło także po sesji.  Malizna, nędzostwo i bida. No!
Przynajmniej jest spokój i błogostan.