Alicja tu i tam

"Może powodem była powłoka ekranu całkiem nowej generacji, może Alicja była zmęczona już siedzeniem przed komputerem, a może po prostu niepotrzebnie uruchomiła systemowego pasjansa. Tak czy inaczej – nagle ni z tego, ni z owego znalazła się wewnątrz monitora."
W Portalowym "Rękopisie" znalazło się imię, którego i ja jestem posiadaczką , a kiedy przeczytałam cały tekst, uznałam, że nie tylko imię mam wspólne z jego bohaterką. Obie przecież, a właściwie "obie trzy", włączając Alicję Caroll, niejednokrotnie nie potrafimy rozróżnić, w jakim świecie się znajdujemy; wirtualnym czy realnym. Ale jak widać wokoło nie tylko my, trzy Alicje, to mamy.

        

Zdjęcie: Graficiarzom trudno jest się zdecydować: zdobić czy szpecić? Tak, wżyciu niejednokrotnie trudno przyjmować jednoznaczne postawy. Czy tarnogórzanie chcą być sportowcami czy kulturalnikami, czy może handlowcami albo hotelarzami, metalurgami czy bibliotekarzami? Odpowiedź na strategiczne dla Tarnowskich Gór pytania wymagają wykazania się odwagą. Mieszkańców czy władzy?