Klimatycznie, nostalgicznie, przyszłościowo

Na ciepłe miesiące roku miasto przywdziało specyficzny strój: opakowania z rusztowań, mat, folii, siatek budowlanych. Zarówno stare budynki należące do prywatnych właścicieli jak i do zasobu mieszkaniowego (ależ to brzmi!) gminy w obrębie starówki nabierają specyficznego wyrazu zanim zmienią swe "oblicza" czyli fasady. To się chwali - bezumowna współpraca mieszkańców z urzędnikami przyniesie zadowalające wyniki: będzie estetyczniej, czyściej, "klimatycznie".   

       

Zdjęcie - TG building wrapping?

W połowie wakacji gimnazjaliści zapomnieli o pytaniu, które niedawno sobie zadawali: jaki zawód warto zdobywać, w jakim kierunku się kształcić? Oferta edukacyjna w mieście i powiecie jest, a jakże. Można znaleźć ją m. in. na stronach internetowych starostwa i Powiatowego Urzędu Pracy, również Urząd Miasta zamieszcza wykaz firm rzemieślniczych działających w mieście. Wykaaaaazyyy, liiiissssstyyyy, ....  
Czy określono kierunki, branże gospodarki, które tu mają się tworzyć, rozwijać? Wyraźne ich nazwanie pozwoli młodzieży wybrać użyteczny zawód. Strategia rozwoju miasta to:  "By żyło się dobrze". Jakie więc zawody powinni wybierać młodzi, aby stać się przydatnymi i zatrudnionymi między wyrastającymi łóżkami tutejszej sypialni?

       

Zdjęcie - Niezatrudniony? Bezrobotny? 

Nie znalazły się jeszcze duplikaty właścicieli tęgich głów, co to przed dwustu ponad laty tarnogórską "Krzemową Dolinę" drugiej edycji tu zorganizowali i zamożności miastu przysporzyli, wyznaczając plan rzeczywistego rozwoju gospodarczego miasta i... zrealizowali go! A wspominając tych wspaniałych mężczyzn, tarnogórzanom pomyślności i zamożności życzę z okazji 228 rocznicy odkrycia w szybie "Rudolphina" rud srebra i ołowiu, co nastąpiło dnia 16 lipca 1784 roku! Chwała dawnym wizjonerom i kreatorom drugiego boomu górniczego w Tarnowskich Górach - Redenowi i Carnallowi!