Minął luty; miesiąc świąt i świateł.

W Tarnowskich Górach lutowe święto światowe –Walentynki, stało się okazją do uruchomienia iluminacji budynku UM przy ul. Sienkiewicza. Pisałam wówczas o 140 rocznicy otwarcia szkoły górniczej w naszym mieście, więc aby poprawić się (?) teraz piszę poniżej, co następuje.

Zacznę od wiosny. Ta pora roku skłania mnie zwykle do przeprowadzenia porządków. Dzisiaj zrobiłam je w magazynowanej przeze mnie prasie. I oto znalazłam artykuły, w których o remoncie iluminowanej obecnie wieczorową porą budowli pisano w DZ i Gwarku w ubiegłym roku, gdy to odbywał się remont wnętrz (o wartości ponad 450 tys. zł).

            
 
Wcześniej, w 2009 r., remontowano elewację. W 2010 - chyba poprawki po remoncie.

Tak więc w 2013 roku nastąpił koniec z remontami. Przynajmniej na jakiś czas. Firma Tauron przeznaczyła pewną sumę na wykonanie iluminacji budynku ale jaką ... umknął mi ten szczegół w prasie. Nic to, jest ładnie. Pan Burmistrz i Urząd Miejski zadbali, o co trzeba. Cieszmy się i chwalmy.
         

Teraz, wiosną, zapewne nadejdzie kolej na inne remonty. Już czekają na odpowiednie prace budynki tym razem nie urzędowe ale mieszkalne, również należące do gminy. 

            
Zdjęcie - Schorowane budynki na ul. Grzybowej. Ozdrowieją?