Niedzielne rytuały - nabożeństwa i koncerty

W niedziele około południa odprawiany jest cotygodniowy rytuał –  niektórzy mieszkańcy Tarnowskich Gór wychodzą z kościołów po przedpołudniowych mszach świętych i zmierzają na rynek, gdzie w muzeum o godzinie 11:00 rozpoczyna się „Koncert pod renesansowym stropem”. Koncerty odbywają się co miesiąc. Rytuał cotygodniowej mszy i comiesięcznego koncertu zbiegł się właśnie dzisiaj.  


Zdjęcie - Alona Szostak prezentowała w Tarnowskich Górach swój talent wokalny i aktorski już po raz drugi. Dobrze poinformowana o obecności pani Alony publiczność szczelnie wypełniła salę koncertową, pozostali – spóźnieni, musieli zadowolic się miejscami w sąsiednim pomieszczeniu. Po niezwykle udanym koncercie artystkę obległa grupa wielbicieli i fanek – zaśpiewali jeszcze wspólnie z nią „Nie ujezżaj ty mój gołubczik".

Również dzisiaj, przed południem, w pobliskim kościele ewangelicko-augsburskim Zbawiciela, odbywało się cotygodniowe nabożeństwo i dodatkowo koncertowały chóry luterańskie z różnych miast bliższych i dalszych. I tak przykładowo był przez doskonałych chórzystów reprezentowany Kraków, Tychy, Cieszyn, Orzesze i inne miejscowości. Organizacja koncertów i pozostałych punktów programu była tak precyzyjna, że tylko chwalić należy nowego proboszcza, pastora Sebastiana Mendroka. Niestety zaledwie końcową część występów mogłam osobiście obserwować i wysłuchać. Przybyli do TG goście mieli okazję zwiedzić kopalnię srebra, co z wielkim zainteresowaniem uczynili. Wiem i mówię, bo sama słyszałam ich zapewnienia.


Zdjęcie