Bomba w reumatyzm

Podsumowania, przeleciało, minęło, rozliczenia takie i inne farfocle słychać i czytać można gdzie ucho przyłozyć i oko zaczepić o czasie przeszłym ubiegłorocznym. A dla kontrastu moje: wyścigowa bomba w górę! inna bomba zaczęła tykać z opóźnionym zapłonem!  całość eksploduje za 12 miesięcy. Pracując czy nie, chcąc czy nie chcąc zostaniemy rażeni odłamkami, czy się nam to należy czy poza przydziałem, wygramy lub przegramy.

Są przemielacze i ludzie do przemiału. Decyzje i działania zależeć będą od tych pierwszych a efekty spadną na drugich. Istnieje jeszcze grupa środka: stylizowana, skoncentrowana, scementowana. Może jej członkowie zauroczeni własną twórczością ze wszech miar godną podziwu i zapewne podziwianą nie tylko przez nich samych, wyznaczą sobie cel na bieżący rok: wspierać będą ci artyści, literaci, dziennikarze, twórcy ów roczek, aby starzał się wolniej, mniej boleśnie i niekoniecznie komicznie chociaż z humorem; wraz z nami, niestety.


Zakładanie rąk zamiast wprawienie ich w ruch to jeden minus (off-line). Drugi to cofnięcie i ukrycie ich za plecami (escape). Do roboty więc! Precz wdzięczenie się i zaloty (białe rękawiczki dla niepoznaki lub może dla (z)ręcznego wysublimowania?).


Zabić ćwieka trzeba umieć bez rozlewu krwi i intryg ale z premedytacją :-). Lista fundatorów: www.tarnowskiegory.pl
.................................................................
 icon_cool
................................................................
Choroby reumatyczne
WARTO WIEDZIEĆ

Terminem „CHOROBY REUMATYCZNE” - tzw. reumatyzm - objętych jest szereg schorzeń jak m.in. reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa, toczeń trzewny, twardzina, dna moczanowa i inne. Dotyczą nie tylko stawów i mięśni lecz i innych narządów: nerek, wątroby, serca, naczyń krwionośnych.
Ze względu na słabo zaznaczone objawy mogą być lekceważone a niosą ze sobą szereg realnych zagrożeń zdrowotnych. Główne objawy to bóle okolic stawów i mięśni ze zmniejszeniem ich ruchomości .

Podstawowe badania laboratoryjne::
v RF – czynnik reumatoidalny (rheumatoid factor)
v Odczyn Waalera-Rosego
v CRP – białko specyficzne ostrej fazy
v kwas moczowy
v CK – kinaza kreatynowa (CPK)
v OB – odczyn Biernackiego (szybkość opadania krwinek)
v ASO – miano przeciwciał przeciw streptolizynie O
v specyficzne przeciwciała i antygeny