230. rocznica nabożeństwa dziękczynnego

Jutro, w niedzielę, 20 lipca, o godzinie 11:00 odprawione zostanie nabożeństwo ekumeniczne w 230. rocznicę pierwszego, dziękczynnego, po odkryciu złóż srebra i ołowiu w szybie Rudolfina.


Zdjęcie - portret księdza Jch. Wilh. Pohle, który odprawił uroczyste nabożeństwo w 1784 roku; znajduje się on w kościele Zbawiciela


Obecny gospodarz parafii ewangelicko-augsburskiej w Tarnowskich Górach - ksiądz Sebastian Mendrok. Zaś jutro kazanie wygłosi ksiądz Jan Frysz z tarnogórskiej parafii MB Królowej Pokoju (jego zdjęcia niestety nie posiadam).

Podczas nabożeństwa zespół Silesian Brass Band wykona utwory XVIII-wiecznych kompozytorów, a po jego zakończeniu, przed kościołem - fanfarę. Następnie bracia kurkowi tarnogórskiego Bractwa Strzeleckiego oddadzą na wiwat wystrzał z broni czarno-prochowej.

 Później: zdjęcia pamiątkowe, gratulacje dla Fryderyka Redena, uściski spracowanych dłoni górników itd., świąteczne biesiadowanie. Inaczej niż przed 230 laty było w Urzędzie Górniczy i pod szybem Rudolfina ale na pamiątkę.
Zapraszam!
 http://www.tg.net.pl/tarnovizja/360.htm