CEL nr 5 programu; pracodawcy i miejsca pracy

Wspieranie rodzimych pracodawców
na rzecz zwiększenia liczby miejsc pracy

Gmina jako jednostka samorządu terytorialnego może oczywiście czasem wspomóc firmy obniżając im jakieś opłaty, ale tak na prawdę, nawet przy zrównoważonym budżecie, stanie się to kosztem obniżenia wydatków na jakieś inne cele, bo wpływy do budżetu miasta będą niższe. Zdając sobie sprawę z tego można pójść w tym kierunku, ale jest też inny sposób, czyli pobudzanie popytu na produkty i usługi oferowane w mieście i powiecie.

Odgórnie zrobić się tego nie da, ale jestem za tym, aby zrobić wysiłek na rzecz propagowania prostego hasła: Ty dasz zarobić mnie, ja dam zarobić tobie, a część naszych zysków zostanie w naszej gminie. Czyli krótko mówiąc: Ty, jako mieszkaniec gminy kupuj usługi i towary lokalnych przedsiębiorstw.

Nie zawsze się to może udać i stać się możliwe ale to przecież popyt zwiększa podaż, a to może się przełożyć na potrzebę zatrudnienia nowych pracowników. Gmina jako jednostka nie jest w stanie ze środków budżetowych stworzyć od razu kilkaset czy kilka tysięcy miejsc pracy (obecnie w mieście jest zarejestrowanych ponad 6000 bezrobotnych) lecz jest to możliwe na drodze "małych kroczków”, poprzez umożliwianie małym i średnim przedsiębiorstwom zatrudnianie chociażby zaledwie kilku pracowników (...)

Zapraszam internautów, czytelników mojego bloga oraz wyborców na moją stronę internetową oraz do kontaktów w sprawach wyborów samorządowych drogą mailową lub telefoniczną pod numerem 601 538 661.
Znajdują się tam również informacje o innych kandydatach do samorządu:
http://www.kandydaci.tg2014.pl.