W pociągu i w operze

Pozytywnie odebrałam informację Kolei Śląskich o Srebrnym Bilecie Miesięcznym

Na linii Katowice – Tarnowskie Góry będzie taniej! 1 lutego zacznie obowiązywać nowa oferta specjalna – „Srebrny Bilet Miesięczny”.

W celu uzyskania szczegółów informacji poszłam jednak dalej, czyli pod adres: http://kolejeslaskie.com/upload/1421066444Oferta_spesjalna_Srebrny_Bilet_Miesi%C4%99czny.pdf Czy tzw. „target” odbierze ten kwartalny prezent z satysfakcją czy z rozczarowaniem? Ilu jest członków grupy docelowej? Czy ich oczekiwania są zbieżne z proponowaną ofertą przewoźnika? Jak sprawdzi się całość w życiu? Poczekamy, posłuchamy, poczytamy.

Przy okazji biletu kolejowego pomyślałam o innym bilecie - teatralnym, ponieważ wczoraj udałam się do Opery Śląskiej, gdzie obejrzałam wystrzałowy (dosłownie i w przenośni) spektakl pt. "Phantom". Bytom, to starszy brat Tarnowskich Gór i tak jak one - „srebrne miasto”, wczoraj miał specyficzny urok. Zimny i zimowy blask i połysk srebrnego globu zwrócił moją uwagę na osrebrzone światłem miesiąca i iluminowane srebrnymi luksami fasady bytomskich budynków. Taki wieczór nieczęsto się zdarza.

    

Zdjęcie - Tak pisał o bytomskim srebrze Walenty Rozdzieński w swym staropolskim poemacie:
,, Srebrnym był zwan Bytomiem i tak wszędy słynął…”