Majówka nad Grajcarkiem


Spacerkiem po szczawnickim deptaku dojść można do Placu Dietla, gdzie znajduje się pijalnia wód mineralnych. Tam czeka na spacerowicza grupa damsko-męska, o której walorach przekona się każdy, kto wejdzie z jej przedstawicielami w bezpośredni kontakt. Są to: Helena, Magdalena, Wanda,  Józef i Józefina, Jan, Stefan, Szymon. A przed nią wychodzi kolejnych dwóch panów: Józef Szalay i Józef Dietl; to odkrywcy i kreatorzy szczawnickiego uzdrowiska.
  

Zdjęcie - jeśli zechcecie odwiedzić Plac Dietla w Szczawnicy na początku maja, to z pewnością nie zastaniecie tam już takiego "śnieżnego" obrazka jak ten, z pierwszych dni kwietnia. Ale jest rewelacyjnie!

PS. Podane na początku wpisu imiona są związane z przedstawicielami rodzin historycznie związanych z miejscowością a są to nazwy leczniczych wód mineralnych pochodzących z tutejszych źródeł. Do tego zestawu dodam jeszcze tajemniczą z nazwy Pitoniakówkę, do pochodzenia której postaram się dojść podczas najbliższego pobytu w tamtym niezwykle pięknym zakątku Polski.             
Zdjęcie