Po 5-tej.

Wczoraj był dzień piątkowy:
1. rozpoczął się pobudką krótko po godzinie 5-tej
2. 5 minut zaledwie zajęło mi poranne mailowanie i 15 minut poranny marsz przez zamarznięte trawy ze Ścigaczem Gryzoni
3. 105 minut odbywały się ablucje, „futrowanie” żołądków psiego i własnego i „rychtowanie” do roboty, przerywane podchodami do kompy.
4. 50 minut spędziłam przelotnie w pracy przemieszczając dokumenty tu i tam, podnosząc i odkładając 3 słuchawki telefoniczne momentami prawie równocześnie.
5. 55 minut odgniatałam kość ogonową wisząc półd...mi na masakrującym siedzisku przy bezsensownym stoliku w Bar-celonie, którą lubię kawowo.
6. 45 minut spędziłam w Biurze Rady Miejskiej, bez Kasieńki na moje nieszczęście, ale sfinalizowałam biurokratyczne procedury.

CICHO, CICHOSZA, CICHOWATO... Przed wejściem wydawało mi się , że na plecach wniosę do wnętrza silniki samochodów i ich spaliny – hałas, smród, kurz zostają jednak na zewnątrz. Sypialnia? Gabinet? Salon? Adres: róg ul. Piastowskiej i Staropocztowej, dawny lokal po kawiarni Flirt zaaranżowany teatralnie przez baaardzoooo spokojne panie, które ciepło pozdrawiam z tego miejsca. Czy buduarowe lambrekiny, ozdobne sznury, drapowane tiule odsłonią zaraz Damę Kameliową w zwiewnym peniuarze – na kogo czeka w swobodnym stroju?

Po tym wszystkim w domu coś smarowałam, czyściłam, ustawiałam, tarabaniłam się, bo porządek miał być na 5-tkę i ...koniec końców zaryłam nosem w dywan, który zamortyzował szczęśliwie upadek. Jestem cała.
.............................................................................
Dzisiaj pozbawiona zostałam za własnym przyzwoleniem aparatu fotograficznego. Na jaki czas? Nieodgadnione są wyroki losu.

Czy oto jest dowód na istnienie wiszącego oświetlenia ulicy Krakowskiej? Gdzie, co, jak? Koniec języka za przewodnika i ...każdy może być Einsteinem. Będę skandować: Ja-chcę-wiszących- latarni! A-nie-stojących na środku-czy-w 1/3-Krakowskiej słupków! Jest-za-wąska! A górne oświetlenie jest bardziej romantyczne! I ma wyższość nad Świętami Wielkiej Nocy! I już!

icon_lol