Pochwała dnia

Dzień zaczął się od olśnienia: cofnęłam się po uderzeniu moich oczu blaskiem bijącym z podłogi w laboratorium. Nie dość, że błyszcząca ta podłoga była, to jeszcze gadająca: „Jestem piękna niesłychanie, najpiękniejsze mam błyskanie. Moją pańcią jest Maryla, co dokładnie mnie umyła”.
Umyła i wypolerowała tak skutecznie, że z obrzydzeniem i napięciem powierzchniowym wszelkie brudy pokryły się po kątach. P a n i M A R Y L A sama błyszczy przykładem pracowitości i precyzji – oto starszy technik analityki medycznej ze stażem ... 20 czy 25 lat (?) pracy wiodący za sobą sznurek koleżanek techniczek analityczek: Krysi, Basi, Agnieszki, Ireny, Joli. O Ilonie z racji jej separacji kierowniczej nie wspomnę. Ich rzetelność, skrupulatność, wiarygodność wyznaczają jakość naszego laboratorium, do którego trafiają przypadkowo (i wracają) i z wyboru pacjenci nazywani NASZYMI. www.analityk.slask.pl. Może założycie, Miłe Panie, Księgę Pochwalną i Pamiątkową? Co roku z okazji Dnia Służby Zdrowia mogłybyście na głos odczytywać słowa chwalby swych pacjentów dla zbilansowania rzadkich pochwał szefowej, która życzy Wam pomyślności pracowniczej aż do emerytury. Amen.


.......................................

Nie , nie. Ty nie jesteś Jagoda tylko Jagódka, mała dziewczynka, a nie nadęta kobita. Do twarzy ci, Jagódko w jagodziankach, drożdżówkach, faworkach i pachnąco w cukierni przy Placu Żwirki i Wigury, prawdą? Pogaworzyć, poplotkować, pouśmiechać się do klientów i pani sklepowej to świetne popołudniowe zajęcie dla uczennicy. Pa, maluchu! Do zobaczenia Pani! Pozdrawiam Was obie!


......................................

Po wczorajszym dniu sesyjnym zostały mi dwie refleksje a raczej pytania: co sprawiło, że omawianie jednego punktu porządku obrad zabrało 4 godziny? I drugie: Pan Sławomir, który zainstalowała e-equipment przeistoczył się z ciepłego luzaka w kolorze czerwonym w chłodnego young man-a w ciemnym garniturze; która wersja lepsza? Nie zdecydowałam jeszcze. Równocześnie stwierdzam, co następuje: APARATURA ELEKTRONICZNA DO OBSŁUGI OBRAD RADY MIEJSKIEJ i posiedzeń Komisji otrzymuje ode mnie ocenę ... kto zgadnie!


icon_idea