Remonty i ich efekty

No cóż :( Siła złego na jednego, czyli... nieprzeliczalna armia mikroorganizmów z zamiarem dokonania inwazji dotarła przed ponad tygodniem do celu czyli mojego gardła. Takie małe coś – te wirusiki czy bakteryjki, więc wpuściłam i zlekceważyłam a po trzech dniach… Konik trojański się rozbrykał i pokazał rogi, że ho ho!
I tak sobie w tej chorobie leżałam na każdym boku na zmianę i marzyłam przez mgłę cierpienia o powrocie do miasta naszego powszedniego. Szczęśliwie siły wroga sczezły i opuścił on moje terytorium i tylko maruderzy jeszcze się wloką dokuczając na odchodne. 
    Ale, ale! Może już coś ktoś wie? Co się dzieje „ w temacie” (że tak sobie pożartuję ze łzami nad językiem ojczystym )  remontów?
  

Zdjęcie - Jeden remont – dawna szkoła górnicza, obecnie budynek mieszkalny, właśnie się ślicznie zakończył w promieniach późno letniego słońca.
 

ZDjęcie - Inne jeszcze niedawno były w trakcie jak te przy ul. Tylnej i w Parku Strzeleckim (ul. Sienkiewicza)

Ach! Marzy mi się taki widok jak ten w załączeniu ale … Cóż , w naszym mieście tak pięknych , wybujałych w kształtach, rozpasanych w architekturze budynków nie ma. Tu: Nowa Ruda – śląska architektura miasta górniczego (?)