Niszowy weekend?

Pani Zosieńko! Wczoraj radość moja zaskoczyła mnie samą tak jak i wiadomość telefoniczna o Pani funkcji: Pani Zosia Wichary została wybrana Przewodniczącą Rady Słuchaczy Centrum Kształcenia Ustawicznego w Tarnowskich Górach. Uff... Niech się schowają panowie słuchacze albo inaczej - chwała im za wybór Pani, kobiety, na „dyrygenckie” stanowisko. Nie feminizuję wcale tego faktu ale...czy kobiety mają satysfakcjonującą liczebnie reprezentację we władzach? Nie tylko wśród słuchaczy CKU; no bo proszę sobie tylko policzyć (w główce, kalkulatorem, w komórce) udział procentowy płci żeńskiej na przykład w Radzie Miejskiej czy Powiatowej.
Teraz piszę z rozmysłem: „Gratuluję funkcji! Życzę owocnej pracy (społecznej jednak)! Niech Pani czerpie wiele satysfakcji z tego wyróżnienia! Pozdrawiam Panią i żałuję, że nie mam okazjonalnego zdjęcia .
..........................................................


Pani Alicja Marcol, moja imienniczka, maluje nie tylko na zamówienie. Wyobrażam sobie, że wraz z małżonkiem, Andrzejem, otwiera tubki z farbami i oboje spędzają przy pędzlu małżeńskie malarskie godzinki w milczeniu a może pogadując. Zdjęcia pochodzą z wczorajszego otwarcia wystawy malarskiej Państwa Marcolów w galerii Gerarda Trefonia „Barwy Śląska” w Nakle.
............................................................................


Też wczoraj ale „Inny Śląsk”, Krzysztof Mazik i inne nazwiska, inne kolory, inne farby. I mężczyźni zróżnicowani charakterologicznie, artystycznie, wizualnie i ..... Hmmmmmm..... No, no, no. Dzisiaj pole do popisu dla czytelników – proszę o podpisy. Małe he,he, he...
......................................................

icon_rolleyes

Dzisiaj: pod lauby!? PodNad!? KtoChce!? Komuwdrogę...!?
.....................................
Dzisiaj: Może „Magazyn” muzycznie ...?
...........................................................................
icon_cool