Bezsenność na noc

Przemoc jest wokół nas.
Nawet w kreskówkach na dobranoc dla dzieci. Na przykład w kilkuminutowej kreskówce Walta Disneya podobno 50 razy ktoś krzyczy, ktoś jest rozjeżdżany, miażdżony, oblewany paskudnymi cieczami, walony różnymi narzędziami albo ręką na odlew... sama słodycz przed snem. Cuuudownaa noc czeka hoże dziecię, o którego brzuszek zadbała mama umieściwszy w nim kilka cukierków, wafelki, batonik i, dla zdrowia, białą bułę z nutellą.


popołudnie niedzielne, Dworek Myśliwski w Brynku koło Tworoga. Tutaj z pewnością nikt nikogo nie przestraszy. W restauracji atmosfera obiadowa, nieco wyszukana. Zestaw męski młodzieńczy przyprawiony profesjonalnym uśmiechem.


Ach, te wiązadełka z zapinkami z rogu – to detal przyciągający damskie oko. Pozdrawiam Panów serdecznie! Zgubiłam kartkę z Panów imionami...i co teraz? A zamierzałam imiennie pochwalić :(

Rozsądek poszukiwany!
Mniam, mniam, połknęłoby się jeszcze kilka stron bajeczki o zielonym kieszonkowym smoczysku z zębatym pyskiem. Wypoczynek w mięciutkim koszmarnym łóżeczku po delikatesowym dniu zapewniony. W ciągu dnia pieniądze przyniesione do szkoły pociecha lokuje na wysoko oprocentowanym koncie depozytowym automatu z odrdzewiaczem zwanym cocą, bombami cukrowymi czyli batonami, kartoflami w soli tj. chipsami. Rodzice wiedzą, co robią, kształtując putto-aniołeczka na podobieństwo swoje: „Jakiż on do nas podobny!”


Natalka i Agnieszka chętnie zaopiekowały się przez kilka minut moją suńką przed siedzibą redakcji tygodnika "Gwarek". Wszystkie trzy przypadły sobie do gustu, wszystkie trzy nie wygladają na objedzone słodyczami. Dziewczynki, pozdrawiam was!


Taki krzyżyk, taki kwiatek, taki daszek. Gdzie?