Miało być o palmach,będzie o paniach

O palmach? Będzie.
 Jutro palmowa niedziela. Wczoraj kupiłam na naszym targu niewielką palemkę - to zestaw w składzie: witki wierzbowe z baziami, kilka krótkich pędów bukszpanu i dłuższe pojedyncze gałązki sosny i ozdobnych długich igłach. Minęła już godzina 14. i handlujący składali stoiska; pozostałą niezakupioną resztę towaru sprzedawano bardzo tanio. I tylko 3 złote kosztował ta palemka. I co? Oto tego samego dnia, w piątek zgubiłam ją! :(
 

Zdjęcie: Moja mini-palemka była tylko nikłym erzatzem tych mega- ze Szczawna - dolnośląskiego uzdrowiska.

 Dzisiaj sobota. Kupiłam inną palmę, na jarmarku wielkanocnym na rynku. Na stoisku mojej znajomej florystki z Zawadzkiego. Iwonka ma tam swoją kwiaciarnię, rodzinę i hektolitry pozytywnych fluidów w stanie gazowym. Jej miejsce pracy zostawia na takie wyjazdowe okazje pod stałym adresem, liczna rodzina (mąż i 6 potomstwa) zachowuje się wtedy poprawnie w rodzinnym domu a Iwonka pakuje twory swej florystycznej fantazji do samochodu dostawczego a wolne przestrzenie wypełnia właśnie tym gazem fluidowym i rusza prawie spod Opola (z kwiaciarni Kwiatek) na nijako wschodnie rubieże Śląska - do górniczego miasta  nad Dramą. Po otwarciu dwuskrzydłowych drzwi samochodu następuje układanie wyniesionego towaru na stoisku oraz formowanie niewidzialnej lecz istniejącej fluidowej chmury gazowej nad epicentrum wielkanocnej florystyki z ziem opolskich.Zdjęcie - Iwonka przy stoisku. Cóż się będę rozwodzić. Iwonka jest bombą pomysłów z ładunkiem pracowitości i ... nie da się ukryć: kobiecego seksu.
 Takich gości z każdej okolicy Śląska przyjmiemy chętnie, prawda?

Akcentem miejscowym zaś, którego nie zauważyć i ominąć się nie da i byłaby wielka szkoda, jest Beatka Hetmańczyk, artystka - plastyczna - amatorka. Wulkaniczna kreatorka rękodzielniczych wytworów z dominacją motywów tarnogórskich.  Wielkanoc? Oczywiście jajka, pisanki, kroszonki ale i szkatułki, obrazy, ozdoby wszelakie, do podziwiania, do zapatrzenia, do kupowania.
 

Zdjęcie - Be-a-ta! BE-A-TA! Beee-aaaa-taaa!!! Brawo!