Na wiosnę


Bliżej ptaszka, bliżej wiosny
.....................................................................

The winner is.....Mr Manfred!
Czy wirtualny uścisk dłoni radnej będzie się liczył jako dodatkowa nagroda za odgadnięcie architektonicznej zagadki, Panie Manfredzie? Dodatkowa, powtarzam. Po główną nagrodę proszę zgłosić się do laboratorium Analityk przy ul. Piłsudskiego 16, I piętro w godzinach pracy. Hasło :”NAGRODA”. Gra-tu-la-cje! Gra-ty-fi-ka-cje!
........................................................
Dzisiaj w ratuszu na sali sesyjnej, tym razem bez użycia e-sprzętu audio, w tradycyjnej formie wykładowej odbyło się szkolenie dla osób działających w organizacjach pozarządowych. Mówiono o formalnościach, dokumentach, papierach i jeszcze... itd...itp... . A ja myślałam... o niebieskich migdałach, bo „Od formalności jest ciekawsza sprawa - to dobra zabawa chociażby przez roczek, a choćby przez  miesiąc. Mogę wam to przysiąc!” Odbyło się i obyło bez mojego aparatu fotograficznego, czyli bez popłochu (jedna opcja)  i/lub ... z rozczarowaniem (druga opcja).


Zdjęcie 2 – Znajdź obcy element!

Godzina 16:30 – udeptywanie, dziobanie, zerkanie w zagłębieniu po zasypanym szybie kopalnianym. Gdzieś w dole pod warstwami geologicznymi może trochę galeny srebrnej zostało. Może. Ale na powierzchni na pewno jest ... obcy element. Jaki? Czy to śmieci, czy gruz, czy ścięte krzaki, nasyp czy coś innego? Obcego należy usunąć działaniami szybkimi, zdecydowanymi, radykalnymi, bez śladu. Czyż nie tak? Którego obcego? Jakiego obcego? Czy to pewne, że obcego?


 bażant w leju po dawnym szybie kopalni srebra poszukuje pokarmu.
...............................................................

Dzisiaj zupełnie inna perspektywa od wczorajszej; dzisiaj przeciwny punkt widzenia
do wczorajszego. I niespodzianka nawet dla niedowidzącego: brudno w naszym mieście - dzięki komu...? Trzeba zrobić trochę porządków wiosennych. Najbliżej z ogródka własnego do ...? Do ogrodu cudzego lub miejskiego (na Lipowej).