Totalna klęska czy marny sukces?

1. Totalna porażka!
Podobno podczas warsztatów 23 maja pod hasłem Tarnowskie Góry – miastem IDEI nt systemu parkowania i poprawy jakości transportu miejskiego młodzież szkolna wysunęła postulat: więcej miejsc parkingowych dla samochodów osobowych bezpośrednio przy budynkach szkół oraz … dodatkowe przystanki autobusowe tamże!
No i kto powinien się spalić ze wstydu, tak jak spaliła się do cna kwestia edukacji ekologicznej i zdrowego trybu życia prowadzonej w szkołach tychże uczniów?

................................................

2. Niewypał, a jakże!
Udział władz miejskich w budowaniu strategii planowania i realizacji związanych ze zwiększeniem liczby miejsc parkingowych w obrębie starówki i równocześnie wyprowadzenie pojazdów poza ścisłe centrum okazał się pustym przebiegiem. Kosztowne i „smartfonowe” miejsca 90 minutowego postoju pozornie tylko polepszyły a możliwe, że nie polepszyły wcale możliwości parkowania. Do tego oficjalnie podano sposób na pozostawienie pojazdu na więcej niż 90 minut na tym samym miejscu.

Przeleciała też szumnie jakiś czas temu idea zamienienia ulicy Sobieskiego w jednokierunkową i w parking „pod okienkiem”. Tu powiem od siebie, na szczęście przeleciała, choć koszty z budżetu miasta ze sobą wyniosła! Od początku ten pomysł nie był trafiony ale szum medialny był, o to przecież chodziło niektórym.

..............................................

3. Porażka i już!
Postanowiono i odstępstwa nie będzie: trzeba budować centrum handlowo-usługowo-kulturalne przy rynku, trzeba budować model maszyny parowej tamże, bo przecież nigdy tu nie stała – niech więc postoi i pohałasuje, jeśli rozruch jej nastąpi (inne miasto już ma z podobną doświadczenia). Trzeba więc budować parkingi wielopoziomowe w ścisłym centrum, bo … potrzeba tam ruchu i już! Więc ja przekornie: pracownicy magistratu z burgmajstrami i rajcami, pracownicy starówkowych instytucji, firm, przedsiębiorstw jako przykład dla rodzin, nauczycieli i przyszłych rządzących pokoleń na rowerkach lub per pedes pognają! Niech ruch będzie z wami! I z nami!