Jak to działa - wstęp

Brązowa koperta formatu A4 wśród innych 22 zalega w kancelarii ratuszowej niedługo, kilka godzin. Zawiadomieni telefonicznie radni odbierają koperty z jajko-niespodzianką, bowiem ... formacik A5 dla oszczędności w środku się znajduje. „A cio to maluśkiego?”. Aaaa, to duuuży i ważny projekt uchwały Rady Miejskiej  w TG z dnia ... w sprawie .... na wniosek. Taki tytuł na arkusiku. Na innych arkusikach inne literki.

Moim życzeniem jakiś czas temu było, aby Biuro RM dostarczało mi materiały na sesję w formie elektronicznej, bowiem dla zaoszczędzenia papieru Biurowego :-), zamierzałam drukować sobie materiały na prywatnym papierze, nie urzędowym. A jest tego zależnie od sesji kilkanaście do kilkudziesięciu stron - raz naliczyłam 86. Pomysł spalił się po kilku sesjach - materiały przesłane netem nie zawierały pieczątek i podpisów bo... technicznie nie mogły i już. Musiałyby być chyba skanowane, tak sadzę. A co gorsza, otrzymywałam je nieraz z opóźnieniem w stosunku do radnych, którym dostarczano je na papierze. No, nic to...


dla odprężenia wzroku – spojrzenie na stare, potężne, powyginane, pokręcone wierzby jeszcze stojące wzdłuż toru kolejki wąskotorowej. Teraz bezlistne pokazują całą swoją dendrologiczną cielesność i - koślawość i starość...

Młodzieniec, nowy pracownik Biura RM, siedzący przy klawiaturze komputera w pokoju 31 (BRM) odwrócił się w moją stronę, gdy weszłam do pomieszczenia; powiedział „Dzień dobry” a nawet uśmiechnął się intensywnie (zmarszczki jeszcze mu nie grożą). To plus. Też szczupły, jak dwie Asie z dodatkami tj. K- i Jo-. To drugi plus z zastrzeżeniem - nie szczupleć więcej!. Jego imię zamiast wejść mi w głowę, zostało chyba w Biurze. Liczę, liczę, liiiii. - już 9 albo 10 osób z BRM chyba poznałam od początku kadencji - taka zmienność tam następuje - jak pokaz slajdów. Trochę już mi te slajdy migają przed oczami; czy Pan Burmistrz może zadbać o mój wzrok? Zapytam - on decyduje o zatrudnieniu w ratuszu, no ale co mają do tego moje oczy? Zdjęcie jeszcze w cyferkach nie rozkodowane.

Mężczyźni np ... i kobiety np ... w zgodzie – a skoro tak, to i kwiaty jako dodatek. Szef kwiaciarni Calla przy ul. Gliwickiej (naprzeciwko placówki Caritas) obrasta w kwiatki zamiast piórka; nic dziwnego – wiosna. Pozdrowienia dla Pana i asystujących Pań!