Dzieje się

W Tarnowskich Górach dzieje się wiele nie tylko z okazji "Gwarków". Wiedzę o imprezach posiąść można z łatwością sięgając do Afisza Kulturalnego www.tg.net.pl. tygodnika "Gwarek", Dziennika Zachodniego, na www.tarnowskiegory.pl itd. O niektórych atrakcjach nie dowiem się przedwcześnie albo wcale ja ani pewna grupa czytelników. I dotyczy to nie tylko zawartości tajemnego skarbczyka pn  "Obchody Dni Tarnogórskich Gwarków". Lepiej, lepiej ... niejednokrotnie nie wiedzieć. Sen wówczas spokojniejszy, zgaga nie piecze, nerwy luzackie, puls 75/min, ciśnienie w normie, zmora nie dusi, spoko. A co się ma stać...; niebójsie, bedzie, bedzie! Jeśli ludożercy kocioł na ognisku postawią - obiad cię nie minie. Obyś tylko znalazł się nie na a przy talerzu.
Jutro w Klubie 22, o godz. 19-tej, Witold Mysyrowicz (The Great!)  z rysunkami satyrycznymi wpłynie pozytywnie na moje samopoczucie i poczucie plastycznego humoru. No i mój D O B R Y kolega Mirek Ogiński (tę wstrętną kieckę z szopki noworocznej, Mirku, zapamiętam Ci do końca życia!:-)   wprowadzi z charakterystycznym dla siebie artystycznym smakiem kolegę własnego, kabareciarskiego, Mariana Makulę. Tego od "Pokusy", no wiecie przecie. Będzie też widocznej postury oraz męsko-młodzieńczej urody rysownik Michał Graczyk ( liczy sobie podobno dopiero 5 latek), który przed miesiącem narysował na mojej łydce rysunek (jak to zwykle dziecię, w zabawie) i okrasił autografem. Za jakieś dziesięciolecie a może wcześniej rajstopy z tym dziełkiem wystawię na aukcję. Jednak już teraz za rozsądną sumkę odsprzedam kolekcjonerowi. Oczekuję propozycji!


Imprezy tarnogórskie jak w kolejce cierpliwie się ustawiają bez fanaberii, grymasów, dąsów. Porządek panuje także w tej kolejce, iluzoryczny jednakże; w zewnętrznie bowiem opanowanym sznureczku pojazdów kłębią się poskramiane do czasu ekscytacje.


opanowane z pewnością są na wieki (1000 lat! 1000 lat! Niech żyją, żyją nam!) te kształtne damy albo inaczej: gołe baby z rogami. Oto frontowa ściana jednej z kamienic w Piekarach Śląskich.

icon_rolleyes