Dawno, dawno...dzisiaj

Wchodząc do pomieszczeń muzealnych zwykle miewam odruch Pawłowa: spoglądam na stopy w poszukiwaniu kapci, swoistego symbolu kulturalnego ery socjalistycznej. KAPEĆ: kawałek grubego materiału, chyba filcu, zeszytego w odpowiednich miejscach, z troczkami umożliwiającymi umocowanie go (ich – 2 - po jednym na każdą stopę) do dolnej cześci kończyn dolnych. Rozmiar i płeć „nosiciela” nieistotne –  atrybut soc-kultury gwarantował uniseksowość, unirozmiarowość i posuwistość w ruchach (nie kojarzyć z czymkolwiek!)
Zapytajcie rodziców i dziadków.


Pani Dyrektor z Gośćmi, i Pani Kustosz z Jubileuszem, i Państwo Pracownicy z karminadlami, i Państwo Prywatni „Donosiciele” ze sznitami z tustym; zgromadzili i wyeksponowali graciarstwo zalegające szafy, piwnice, strychy. Monumentalne, gigantyczne, monstualne, ...wzruszające i tkliwie sposobiące widza meble, ubiory, sprzęty, plakaty, gazety, drobiazgi, zabawki...


 Samorząd Burmistrzowsko- Starostowski (?) nie przybył uświetnić uroczystości otwarcia wystawy z okazji 50-lecia istnienia Muzeum Tarnogórskiego; byłam ja i inni GOŚCIE kochający Nasze Miasto. Nie zawiedliśmy dzisiaj i nie zawiedziemy go przez następne lata.
 
Zdjęcie : Z jakiej to piosenki? „A ja sobie giczałami, giczałami sobie kiwam”

Serce nie tylko rośnie ale i śmieje się oczyma i ustami abiturientów, Staszic, Sempa, Sorbona, Budowlanka, Handlówka, Plastyczne i inne szkoły były dzisiaj na rynku twarzami do słońca. Jesteście dorośli, uwolnieni, szcześliwi ale czy dojrzali? To się okaże w maju, w czasie egzaminu dojrzałości.


Przeurocze dziewczęta, nonszalanccy chłopcy, garnitury przedmaturalne, obcasiki niebotyczne, czerń z bielą, błękit nieba z różowymi płatkami, piwko z lodami, całusy z uściskami. Zapamiętajcie, Kochani te godziny! Kochani i kochający - dzieciaki, młodziaki. Moja Przeszłość dzisiaj szła z Wami ku Przyszłości. Wasz ostatni dzień szkolny; podobny do mojego - ówczesnego.


Dużo dobrego! I matury z pluszaczkiem maskotliwym  pomyślnie zdanej! NIE DZIĘKOWAĆ!

UWAGA: Publikowanie fotografii pochodzących z mojego bloga wymaga mojej zgody!
Alicja Kosiba-Lesiak

Dzisiaj 29 kwietnia 2008 - Maturzyści Majowi uwiecznieni przez moje cyferki fotograficzne mogą pobierać zdjęcia do woli! W przypadku kłopotów prosze pisać! Pozdrawiam staromodnym machnięciem dłoni (aczkolwiek mając w pamięci własną minispódniczkę :)

Muzeum i matura 2008
...................................................... I jeszcze inny adres: http://picasaweb.google.pl/analityk.akl/MuzeumIMatura2008