Lato w kinie !

Najbliższy sezon blockbusterów tegorocznych wakacji zapowiada się naprawdę obiecująco. Już od ponad miesiąca na ekranach kin możemy oglądać Avangers 3D. Film poprzedzony dwoma częściami Iron Mana, Kapitanem Ameryką, Thorem oraz Hulkiem, opowiada historię słynych postaci z uniwersum Marvela. Film oprócz świetnej obsady aktorskiej, charakteryzuje się fenomenalnymi efektami specjalnymi, niegłupim humorem i świetną oprawą dźwiękową, za którą odpowiadał Alan Silvestri - twórca m.in. soundtracku do Back to the Future. Film ogląda się naprawdę bardzo dobrze, sam planuję kolejny seans. Pomiędzy aktorami i ich postaciami czuć prawdziwą chemię i przez dwie godziny zapomina się o bożym świecie. Jest to pierwszy film w którym postać Hulka ogląda się z zainteresowaniem, a sama postać Bruce'a Bannera / Hulka jest wciągają i równie zabawna co Iron Man grany przez Roberta Downeya Juniora.

Kolejną propozycją godną uwagi jest mający swoją premierę w lipcu Prometeusz. Prometeusz to pierwszy film zrealizowany w technologii 3D przez Ridleya Scotta, jest to również jego pierwszy film science fiction od czasów "Łowca adroridów". Początkowo Prometeusz miał być prequelem Obcego, jednak reżyser postanowił zmienić zamysł i stworzyć zupełnie nową historię nawiązującą tylko do słynnej serii. Sam film zapowiada się iście interesująco, rzadko kiedy film z tak dużym budżetem otrzymuje kategorię wiekową R. Możemy dlatego spodziewać się naprawdę dobrego kina. Osobiście liczę na świetną fabułę, fenomenalną oprawę dźwiękową oraz oprawę graficzną, jak i odpowiednią dawkę adrenaliny. Film może pochwalić się świetną obsadą aktorską! Dla mnie największą przyjemnością będzie ujrzenie na wielkim ekranie Naoomi Rapace -niezapomniana Lisbeth Salander z trylogii "Millennium".

Na koniec uwieńczenie Nolanowskiej trylogii Batmana. W lipcu swoją premierę będzie miał „The Dark Knight Rises”, finał przygód Batmana. Zapowiada się naprawdę epickie widowisko! Nolan znany z swojego wstrętu do technologii 3D, postanowił nakręcić część filmu w formacie IMAX – przedsmak tego widzieliśmy już w „The Dark Knight”. W filmie zobaczymy ekipę która współpracowała przy wcześniejszych częściach filmu oraz przy realizacji widowiskowej „Incepcji”. Dzięki temu na ekranie zobaczymy większość aktorów z wcześniejszych filmów Nolana, a całości będzie ponownie towarzyszach muzyka Hansa Zimmera!

...a na co Ty czekasz tego lata?